Open menu

XIII Zawody Spławikowe w Dźwirzynie 20-22.05.2016

W dniach 20-22 maja 2016 roku troje uczestników naszych Warsztatów brało udział w XIII Zawodach Spławikowych w Dźwirzynie zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu.

W tym roku w imprezie wzięło udział 17 drużyn z woj. zachodniopomorskiego. Po przybyciu do Dźwirzyna miało miejsce zakwaterowanie, wspólny obiad oraz pierwsza część zawodów spławikowych. Wieczorem wszyscy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym i dyskotece.

Kolejnego dnia odbyła się druga część zawodów, w tym rzut kulą zanętową do celu i rzut błystką. Brali w nich udział wszyscy zawodnicy, jak również opiekunowie. Ryb w wodzie nie brakowało, więc połowy w tym roku były bardzo udane. Po konkurencjach wędkarskich nastąpiło mierzenie i ważenie złowionych ryb. Wieczorem wszyscy obecni na Stanicy Wodnej spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Ostatniego dnia nastąpiło uroczyste zakończenie zawodów, uhonorowanie zwycięzców, rozdanie nagród, pucharów i pamiątkowych medali. Nasi zawodnicy: Karol Szaflarski, Krzysztof Tataryn i Piotr Majchrzak pomimo dobrej passy w tym roku nie zdobyli żadnego pucharu, ale zostali wyróżnieni dyplomami i upominkami.

W obiektywie: