Open menu

XI Integracyjny Plener Artystyczny w Osiekach 18-20.09.2013

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie zorganizowało w dniach 18-20 września 2013 roku XI Ogólnopolski Integracyjny Plener Artystyczny. Plener po raz kolejny odbył się  w miejscowości Osieki. Myślą przewodnią tegorocznego pleneru było hasło ,,…Rozumieć dzieło, to stworzyć je w sobie…”.

W godzinach popołudniowych 18 września do Osiek zjechały grupy nocujące podczas pleneru. Z naszych warsztatów do Osiek wyjechała 7-osobowa grupa wraz z instruktorami. Popołudniu uczestnicy obejrzeli projekcję dwóch filmów poruszających tematykę osób niepełnosprawnych.

Następnego dnia o godz. 11.00 pani Ewa Cyngiel - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 oficjalnie otworzyła XI Plener Artystyczny. Głos zabrali również zaproszeni goście, życząc wszystkim owocnej artystycznej pracy. Po części oficjalnej rozpoczął się plener malarki pod hasłem "Przyjaciel-nasz cień...nasza nadzieja na jutro..." dla wszystkich uczestników imprezy. Chętni mogli wziąć również udział w warsztatach teatralnych i tanecznych oraz w plenerze fotograficznym. W tym roku przygotowano namioty tematyczne pod nazwą „Nasze osiągnięcia” promujące talenty, osiągnięcia i sukcesy osób niepełnosprawnych. Osoby potrzebujące ciszy i odpoczynku mogły skorzystać z namiotu relaksacyjnego. O godzinie 13.00 rozpoczął się dla wszystkich Piknik Integracyjny, gdzie można było skosztować pysznego jedzenia.
Popołudniu odbyła się druga część warsztatów teatralnych i tanecznych oraz pleneru fotograficznego. Późnym popołudniem uczestnicy pleneru mogli wziąć udział w warsztatach „Second hand”, gdzie wspólnie tworzyli kreacje z materiałów i ubrań przygotowanych przez organizatorów. Wieczorem wszyscy wspaniale bawili się na dyskotece.

Kolejny dzień pleneru rozpoczął się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego, a następnie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Pleneru. Nasz uczestnik Łukasz Krawczyński otrzymał wyróżnienie za swoją pracę plastyczną. Każda z placówek uczestniczących w Plenerze otrzymała nagrodę i dyplom za uczestnictwo.
Zakończeniem imprezy było wspólne spotkanie przy grillu i zabawa przy muzyce mechanicznej.

W obiektywie: