Open menu

Spotkanie Wigilijne 18.12.2014

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla nas wszystkich, czas w którym emocje są silniejsze niż zwykle - kiedy kochamy bardziej i bardziej pragniemy być kochani. Kiedy chcemy czuć ciepło i radość w sercu, wywołane szczęściem naszych bliskich.

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, nasz Warsztat zorganizował Spotkanie Wigilijne. W świątecznej atmosferze 18 grudnia 2014 roku uczestnicy WTZ-1, podopieczni ŚDS, kadra oraz zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.

W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez podopiecznych oraz długi stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami. Życzenia świąteczne oraz noworoczne dla wszystkich zgromadzonych złożyła kierownik WTZ-1 pani Joanna Zduńska, a następnie przewodniczący PSOUU Koło w Koszalinie pan Wojciech Nowacki oraz sekretarz PSOUU pani Danuta Szarek.

Następnie ksiądz Michał odmówił modlitwę, po której wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Był to niezmiernie wzruszający moment, po którym przyszedł czas na część artystyczną. Obejrzeliśmy piękne Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu studentów Politechniki Koszalińskiej. Po Jasełkach wszyscy zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Podczas degustacji wigilijnych potraw rozbrzmiewały dźwięki staropolskich kolęd i pastorałek.

Niech magia pierwszej gwiazdki roztoczy się nad nami w czasie świąt Bożego Narodzenia, a ciepłe uczucia i dobre myśli towarzyszą nam przez cały Nowy Rok.

W obiektywie: