Open menu

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni 1.12.2011

W dniu 01 grudnia 2011 roku podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 w Koszalinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie wraz z terapeutami wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical „Piękna i Bestia”.

„Piękna i Bestia” to niezwykła opowieść o rozkwitaniu prawdziwej miłości w przepięknej baśniowej scenerii. Dawno temu w małym miasteczku żyła sobie zwykła dziewczyna o imieniu Bella. Była bardzo piękna. Zaczytana w książkach nie zwracała uwagi na otaczających ją zalotników. Natomiast w mrocznym lesie, stało zapomniane zamczysko. Dawniej żył w nim przystojny, lecz samolubny książę. Za egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia na cały zamek i jego mieszkańców rzucono zaklęcie, przez co książę zamienił się w odrażającą budzącą strach bestię, a służbę zamkową zamieniono w przedmioty. Warunkiem powrotu do ludzkiej postaci jest obdarzenie kobiety miłością odwzajemnioną. Bestii pozostawiono czerwoną różę mającą przypominać o upływającym czasie: "Musisz zdążyć nim opadnie ostatni płatek róży. Jeśli ci się to nie uda, do końca swoich dni pozostaniesz Bestią!". Przeznaczenie sprowadziło do siebie Bestię i piękną Bellę. Bella będąca uosobieniem dobroci sprawia, że Bestia powoli zmienia swoje nastawienie do życia i ludzi. Mimo początkowej niechęci bohaterowie stopniowo zaprzyjaźniają się. Czy Bestii uda się odwrócić działanie czaru?

Odpowiedź na to pytanie widzowie znaleźli w musicalu przygotowanym przez aktorów gdyńskiego teatru. Musical ukazuje widzom znaczenie dobra, a przede wszystkim miłości. Widzowie oczarowani byli piękną scenografią, muzyką oraz grą aktorską na najwyższym poziomie.

Po spektaklu wszyscy udali się do Pizzy Hut na obiad, a potem wrócili do autokaru, aby ok. 19.30 powrócić do Koszalina.

W obiektywie: