Open menu

III Sylwestrowy Nordic Walking w Koszalinie 31.12.2011

W dniu 31 grudnia 2011 roku na Rynku Staromiejskim po raz trzeci Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przeprowadziło dwie imprezy rekreacyjno-sportowe: III KOSZALIŃSKI BIEG SYLWESTROWY oraz III SYLWESTROWY NORDIC WALKING, które ukończyły 193 osoby.

Po raz pierwszy w historii Koszalina w Nordic Walking startowały osoby niepełnosprawne intelektualnie. Byli to podopieczni naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie. Na starcie stanęli: Wioletta Cieślińska, Agata Czerwińska, Maja Hawran, Hanna Sowa i Artur Wodzyński. Osoby te, były wcześniej przygotowywane przez instruktora WTZ-1 panią Annę Wieczorek i trenera TKKF pana Mirosława Bierkus.

W Nordic Walking wystartowało ponad 70 osób. Dystans 5300 metrów ukończyło 46 zawodników. Spośród podopiecznych naszego Warsztatu wyróżniono Artura Wodzyńskiego, który jako jedyny z całej grupy przeszedł cały dystans oraz Hannę Sowę, która pomimo swoich trudności w poruszaniu się dzielnie pokonała całe okrążenie. Bieg z kijkami dla wszystkich zaowocował odlewanymi medalami i upominkami.

Na mecie na wszystkich zawodników czekała herbata i pączki, a na koniec imprezy wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody i upominki. Następnie Wicemarszałek Województwa Andrzej Jakubowski złożył wszystkim przy lampce szampana bezalkoholowego życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku.