Open menu

Andrzejki 27.11.2014

ANDRZEJKI - zabawa, wróżby i swawole! Ten szczególny dzień pod patronatem św. Andrzeja łączy się z wróżbami i magią. Jest to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach do wróżb andrzejkowych przywiązywano ogromną wagę. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka, podczas której każdy chce poznać to, co czeka go w przyszłości.

Uczestnicy z naszego Warsztatu w dniu 27 listopada 2014 roku zorganizowali Zabawę Andrzejkową. Do udziału w niej zaprosili swoich przyjaciół ze ŚDS.
Oczywiście żadna Zabawa Andrzejkowa nie może obejść się bez wróżb. U nas w specjalnym kąciku dyplomowana wróżka miała ręce pełne roboty wróżąc uczestnikom zabawy. W atmosferze czarów i magii przez całą zabawę można było sobie przepowiedzieć przyszłość. Wróżka próbowała odkryć, co przyniesie każdemu los. Nie zabrakło karteczek z przepowiedniami ukrytymi w cukierkach. Każdy mógł również dowiedzieć się imię swojej sympatii z wielkiego czerwonego serca z imionami. Podczas całej imprezy towarzyszyło wszystkim prawdziwe muzyczne szaleństwo. Uczestnicy tańczyli przy znanych i lubianych utworach w blasku kolorowych świateł.

A jak się bawiliśmy zobaczcie na zdjęciach !!!

W obiektywie: