Open menu

VI Mistrzostwa Bowlingowe w Koszalinie 17.11.2011

W dniu 17 listopada 2011 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie już po raz szósty było organizatorem Mistrzostw Bowlingowych pod hasłem „Mistrz Kręgla”. Mistrzostwa odbyły się w Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii „Kosmos” w Koszalinie.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina i Starosty Koszalińskiego. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja „MAX”, „MIASTO-Dziennik Koszaliński oraz Radio „ESKA”. Mistrzostwa dofinansowano ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży”. Partnerem przy organizacji Mistrzostw, jak co roku było Centrum Rozrywki MK Bowling. Wsparcie rzeczowe otrzymaliśmy od firmy „Coca-cola” Sp. z o.o Beverages Polska z Koszalina oraz sklepu „Intermarche” z Koszalina.

W rywalizacji drużynowej wzięło udział 11 ekip, które walczyły ze sobą o zdobycie pucharów. Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował Prezydent Miasta Koszalina pan Piotr Jedliński. Za zajęcie II miejsca można było zdobyć puchar ufundowany przez Bank Zachodni WBK w Koszalinie. Puchar za zdobycie III miejsca ufundował Starosta Koszaliński pan Roman Szewczyk. Puchary za udział zostały ufundowane przez panią Elżbietę Jasińską prezes gazety „MIASTO-Dziennik Koszaliński”, pana Artura Wezgraja Kanclerza Politechniki Koszalińskiej, pana Borysa Boratyńskiego i pana Adama Jaremko z firmy INVEST NIERUCHOMOŚCI, pana Piotra Ziętarskiego Senatora RP, pana Stanisława Gawłowskiego Posła na Sejm RP oraz pana Marka Malawskiego Prezydenta LIONS CLUBS INTERNATIONAL. Statuetki w konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet i mężczyzn ufundowane zostały przez panią Agnieszkę Mojsiuk Auto Mojsiuk Sp. J. w Starych Bielicach.

Udział w Mistrzostwach wzięło 77 osób, które reprezentowały Warsztaty Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 z Koszalina, Szczecinka, Białogardu, Słupska, Karlina i Barwic. Udział wzięły również drużyny reprezentujące Środowiskowy Dom Samopomocy w Koszalinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Koszalina i Warnina oraz dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Koszalinie działającego przy PSOUU Koło w Koszalinie.

Pani Joanna Zduńska, kierownik WTZ-1 o godz. 10.30 powitała wszystkich uczestników Mistrzostw, przedstawiła przybyłych gości i sponsorów. Następnie Prezydent Miasta Koszalina pan Piotr Jedliński zachęcił zawodników do rywalizacji, życzył każdej drużynie wygranej oraz zdobycia pucharów.

Po oficjalnym otwarciu VI Mistrzostw Bowlingowych odbyła się konkurencja pod hasłem „Pojedynek Jednej Kuli”, w której uczestniczyli zaproszeni goście i sponsorzy. Zawodnicy losowali tory, na których czekały już poszczególne drużyny biorące udział w mistrzostwach. Konkurencja polegała na wykonaniu jednego rzutu i strąceniu jak największej ilości kręgli. Punkty za strącone kręgle wliczone zostały do ogólnej punktacji drużyny na danym torze. Po zaciętej walce wszyscy uczestnicy tej konkurencji zostali nagrodzeni upominkiem w postaci ceramicznego kręgla, który został wykonany przez uczestników pracowni ceramicznej WTZ-1.

Następnie pan Kamil prowadzący nasze zawody przedstawił drużynom zasady zawodów, system punktacji oraz poinformował o konkurencji indywidualnej.Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców VI Mistrzostw Bowlingowych:

  • I MIEJSCE - puchar Prezydenta Miasta Koszalina wywalczył ilością 1125 punktów Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina.
  • II MIEJSCE - puchar ufundowany przez Bank Zachodni WBK w Koszalinie zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej ze Szczecinka.
  • III MIEJSCE - puchar Starosty Koszalińskiego przypadł w udziale Warsztatowi Terapii Zajęciowej Nr 1 z Koszalina.

W konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet statuetkę otrzymała pani Anna Wiśniewska z WTZ Szczecinek. Natomiast puchar w kategorii mężczyzn zdobył pan Bogdan Brudka z WTZ-2 Koszalin. Statuetki w imieniu fundatora pani Agnieszki Mojsiuk wręczył pan Tomasz Staruch. Pozostałe drużyny otrzymały puchary za udział i dyplomy. Wszystkie drużyny zostały również obdarowane upominkami, które wręczyła przedstawicielka Banku Zachodniego WBK w Koszalinie pani Małgorzata Kisielewska.

W obiektywie: