Open menu

II Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking w Łebie 23.03.2013

W zeszłym roku impreza w Łebie otwierała Puchar Pomorza i było to swoiste święto miłośników Nordic Walking. II Plażowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Łebie i w tym roku okazały się strzałem w dziesiątkę. Startowało prawie 300 zawodników w konkurencjach na 5 i 10 km.

Takiej pogody na wiosnę czyli 23 marca nikt się nie spodziewał. Było dużo śniegu i minusowa temperatura. Lecz podopiecznym naszej placówki nie straszna zawierucha. Drużyna WTZ – 1 wystartowała w składzie: Maja Hawran, Agata Czerwińska, Artur Wodzyński, Michał Karasiewicz, Mateusz Nowak, Andrzej Wojeński i instruktor Anna Orzeł.

Zawodnicy ruszyli na trasę według dystansu i kategorii wiekowej. W tym roku trasa wyglądała tak jak w zeszłym, z tym że zawodnicy pokonali ją w drugą stronę, by po plaży iść z wiatrem. Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy, odlewany medal i gratulacje. Humory i kondycja dopisywały. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Andrzej Wojeński startujący w kat. wiekowej M 30-39, który zajął 6 miejsce z czasem 44:11, 6 miejsce zajął Mateusz Nowak z czasem 46:06, Artur Wodzyński 10 miejsce 51:54 , Michał Karasiewicz 12 miejsce 55:55. Zawody przebiegały bezproblemowo i szczęśliwie wróciliśmy busem do Koszalina.

W obiektywie:

W zeszłym roku impreza w Łebie otwierała Puchar Pomorza i było to swoiste święto miłośników Nordic Walking. Nie inaczej było w tym roku. II Plażówe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Łebie okazały się strzałem w dziesiątkę. Startowało prawie 300 zawodników w konkurencjach na 5 I 10 km. Takiej pogody na wiosnę (tj. 23 marca) nikt się nie spodziewał. Było dużo śniegu i minusowa temperatura. Lecz podopiecznym naszej placówki nie straszna zawierucha. Drużyna WTZ – 1 wystartowała w składzie: Maja Hawran, Agata Czerwińska, Artur Wodzyński, Michał Karasiewicz, Mateusz Nowak, Andrzej Wojeński.i Anna Orzeł (instructor terapii zajęciowej). Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezes Polskiej Federacji Nordic Walking - Olgierd Bojke wraz z prezesem Polskiego Stowarzyszenia NW - Paulina Rutą i Krzysztof Walczak - chodzezkijami.pl oraz Elżbieta Pietruszewska – hotel Zdrowotel. Przed startem zawodników powitał również burmistrz Łeby - Andrzej Strzechmiński. Zawodnicy ruszyli na trasę według dystansu i kategorii wiekowej. W tym roku trasa wyglądała jak w zeszłym, z tym że zawodnicy pokonali ją w drugą stronę by po plaży iść z wiatrem. Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy, odlewany medal i gratulacje. Humory i kondycja dopisywały. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Andrzej Wojeński startujący w kat. wiekowej M 30-39, który zajął 6 miejsce z czasem 44:11, 6 miejsce zajął Mateusz Nowak z czasem 46:06, Artur Wodzyński 10 miejsce 51:54 , Michał Karasiewicz 12 miejsce 55:55. Nasze kobiety nie zakwalifikowały się w czasie zaplanowanym przez organizatora. Zawody przebiegały bezproblemowo i szczęśliwie wróciliśmy busem do Koszalina. To był dobry początek tego roku. Teraz przygotowujemy się na 20 kwietnia, aby wystartować na koszalińskiej Górze Chełmskiej.