Open menu

X Mistrzostwa Bowlingowe pod hasłem "Mistrz Kręgla" w Koszalinie 18.11.2015

W dniu 18 listopada 2015 roku odbyły się X Mistrzostwa Bowlingowe pod hasłem „Mistrz Kręgla”, których organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie. Mistrzostwa odbyły się w Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii „Kosmos” w Koszalinie.    

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja „MAX”, gazeta "Głos Koszaliński" oraz Radio „ESKA”. Impreza była dofinansowana ze środków PFRON przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego oraz Fundacji Bankowej im. dr. Mariana Kantona. Partnerem przy organizacji Mistrzostw, jak co roku było Centrum Rozrywki MK Bowling.

Udział w Mistrzostwach wzięło 80 osób, które reprezentowały Warsztaty Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 z Koszalina, Szczecinka, Białogardu, Słupska, Sławna, Karlina i Kołobrzegu. Udział wzięły również drużyny reprezentujące Środowiskowy Dom Samopomocy z Koszalina oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Koszalina i Warnina. W rywalizacji drużynowej wzięło udział 11 drużyn, które walczyły ze sobą o zdobycie pucharów.

Pani Joanna Zduńska, kierownik WTZ-1 o godz. 10.30 powitała wszystkich uczestników Mistrzostw i zaproszonych gości dziękując im za 10 lat wspaniałej rywalizacji i sportowej atmosfery. Z okazji jubileuszu pani kierownik WTZ-1 Joanna Zduńska i przewodniczący PSOUU Koło w Koszalinie pan Dariusz Sokalski podziękowali właścicielowi kręgielni panu Tomaszowi Stanisławskiemu, prowadzącym panu Arkadiuszowi Ropiak, panu Andrzejowi Góreckiemu i panu Aleksandrowi Rehlis oraz pozostałym pracownikom kręgielni wręczając im jubileuszowe statuetki wykonane przez podopiecznych z pracowni ceramicznej WTZ-1.

Po części oficjalnej przyszedł czas na NIESPODZIANKĘ JUBILEUSZOWĄ, którą był olbrzymi tort ufundowany przez "Świat Lodów" z Koszalina. Wszyscy zawodnicy i goście mogli spróbować tego pysznego specjału.

Po degustacji tortu odbyła się konkurencja pod hasłem „Pojedynek Jednej Kuli”, w której udział wzięli sponsorzy i zaproszeni goście. Konkurencja polegała na wykonaniu rzutu i strąceniu jak największej ilości kręgli. Punkty wliczone zostały do ogólnej punktacji drużyny na danym torze. Po zaciętej walce uczestnicy tej konkurencji zostali nagrodzeni przepięknymi statuetkami w postaci ceramicznych kul bowlingowych, które wykonane zostały przez uczestników pracowni ceramicznej WTZ-1.

Następnie pan Aleksander prowadzący mistrzostwa przedstawił drużynom zasady zawodów, system punktacji oraz poinformował o konkurencji indywidualnej. Rozpoczęła się rywalizacja.

Po pełnej emocji walce wyłoniono zwycięzców X Jubileuszowych Mistrzostw Bowlingowych:

I MIEJSCE - puchar Prezydenta Miasta Koszalina pana Piotra Jedlińskiego wywalczył Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina z ilością punktów 1211.
II MIEJSCE - puchar ufundowany przez Kanclerza Politechniki Koszalińskiej pana Artura Wezgraja zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej z Kołobrzegu z ilością punktów 973.
III MIEJSCE - puchar ufundowany przez Senatora Rzeczypospolitej Polskiej pana Piotra Zientarskiego zdobył SOSW z Warnina z ilością punktów 945.
IV MIEJSCE - puchar ufundowany przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Stanisława Gawłowskiego zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej ze Sławna z ilością punktów 828.
W konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet puchar otrzymała pani Magdalena Kucharska z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kołobrzegu z ilością punktów 218 . Natomiast puchar w kategorii mężczyzn zdobył pan Marcin Nowacki z Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina z ilością punktów 306.

Pozostałe drużyny otrzymały statuetki za udział oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. Podczas mistrzostw organizator zapewnił ciepły posiłek dla wszystkich uczestników zawodów. Zawody odbyły się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze.

 Z całego serca dziękujemy wszystkim sponsorom i fundatorom Mistrzostw Bowlingowych w latach 2006- 2015

 • Tomasz Stanisławski - właściciel Centrum Rozrywki MK Bowling w Koszalinie
 • Elżbieta Jasińska - właścicielka firmy "Fensi" w Koszalinie
 • Artur Wezgraj - Kanclerz Politechniki Koszalińskiej
 • Piotr Zientarski - Senator Rzeczypospolitej Polskiej
 • Stanisław Gawłowski - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
 • Borys Boratyński i Adam Jaremko – Firma INVEST Nieruchomości w Koszalinie
 • Wanda Stypułkowska - Prezes Zarządu Firmy MPS International Ltd. Sp. z o. o w Koszalinie
 • Agnieszka Mojsiuk - Peugeot Mojsiuk Motor Sp.J. w Starych Bielicach
 • Magdalena Jankowska – Kancelaria Prawna w Koszalinie
 • Mariusz Krajczyński - Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane w Koszalinie
 • Arkadiusz Długopolski - „Coca-cola” HBC Polska Sp. z o . o w Koszalinie
 • Iwona i Przemysław Neyder - Intermarche w Koszalinie
 • Daniel Chudziński - sklepy NETTO w Koszalinie
 • Magdalena Staśkiewicz - "Świat Lodów" w Koszalinie
 • Bogumiła Kotowska - firma "Bodako" w Koszalinie
 • Agencja Ubezpieczeniowa Waldemar Piotrowski w Koszalinie
 • Piotr Kujawa - "Malbud2" Zakład Malarsko-Budowlany w Koszalinie
 • Firma "NordGlass" Sp. z o.o w Koszalinie
 • Marek Łuczkiewicz - Firma Ogólnobudowlana "Marek" w Koszalinie

W obiektywie: