Open menu

Spotkanie Wigilijne 20.12.2012

"To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku...."
Tradycyjna wieczerza wigilijna w każdym domu  rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie. W naszym warsztacie wspólna Wigilia rozpoczęła się wcześniej. W dniu 20 grudnia 2012 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie, kadra oraz zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, skosztować wigilijnych potraw i zaśpiewać wspólnie kolędy.

Jako pierwsza życzenia świąteczne oraz noworoczne dla wszystkich zgromadzonych złożyła kierownik WTZ-1 pani Joanna Zduńska, a następnie przewodniczący PSOUU Koło w Koszalinie pan Wojciech Nowacki. Następnie ksiądz Piotr odmówił modlitwę, po której wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

Po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do stołu wigilijnego z pierogami, rybą, barszczem i uszkami, by delektować się potrawami. Cały czas podczas trwania spotkania Wigilijnego towarzyszyły nam kolędy płynące z magnetofonu.

Ciepła, świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym, a wspólne łamanie się opłatkiem i szczere życzenia tworzyły świąteczny, integracyjny nastrój.

W obiektywie: