Open menu

VII Mistrzostwa Bowlingowe w Koszalinie 21.11.2012

W dniu 21 listopada 2012 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie po raz siódmy było organizatorem Mistrzostw Bowlingowych pod hasłem „Mistrz Kręgla”. Mistrzostwa odbyły się w Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii „Kosmos” w Koszalinie.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina i Starosty Koszalińskiego. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja „MAX”, „MIASTO-Tygodnik Koszaliński oraz Radio „ESKA”. Impreza była dofinansowana ze środków PFRON.Partnerem przy organizacji Mistrzostw, jak co roku było Centrum Rozrywki MK Bowling. Wsparcie rzeczowe otrzymaliśmy od firmy „Coca-cola” Sp. z o.o Beverages Polska z Koszalina oraz sklepów „Intermarche” i „Netto” z Koszalina.

W rywalizacji drużynowej wzięło udział 11 ekip, które walczyły ze sobą o zdobycie pucharów. Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował Prezydent Miasta Koszalina pan Piotr Jedliński. Za zajęcie II miejsca można było zdobyć puchar ufundowany przez Kanclerza Politechniki Koszalińskiej pana Artura Wezgraja. Puchar za zdobycie III miejsca ufundowany został przez panią Elżbietę Jasińską prezes gazety „MIASTO-Tygodnik Koszaliński”. Puchar za zdobycie IV miejsca został ufundowany przez pana Borysa Boratyńskiego i pana Adama Jaremko z firmy INVEST NIERUCHOMOŚCI. Puchary w konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet i mężczyzn ufundowane zostały przez panią Agnieszkę Mojsiuk Auto Mojsiuk Sp. J. w Starych Bielicach.

Udział w Mistrzostwach wzięło 81 osób, które reprezentowały Warsztaty Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 z Koszalina, Szczecinka, Białogardu, Słupska, Sławna i Czarnego. Udział wzięły również drużyny reprezentujące Środowiskowy Dom Samopomocy w Koszalinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Koszalina i Warnina oraz dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Koszalinie działającego przy PSOUU Koło w Koszalinie.

Pani Joanna Zduńska,kierownik WTZ-1 o godz. 10.30 powitała wszystkich uczestników Mistrzostwa, zaproszonych gości, przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli mediów, sponsorów i sympatyków. Następnie pan Tomasz Czuczak sekretarz Miasta Koszalina w imieniu Prezydenta Miasta Koszalina pana Piotr Jedlińskiego zachęcił zawodników do rywalizacji, życzył każdej drużynie wygranej oraz zdobycia pucharów. Natomiast pan Wojciech Nowacki, przewodniczący PSOUU Koło w Koszalinie oficjalnie otworzył Mistrzostwa.
Po otwarciu VII Mistrzostw Bowlingowych odbył się pokaz LIGI MISTRZÓW w wykonaniu pana Aleksandra Rehlis i pana Kamila Winiarskiego. Panowie pokazali kilka „tajemnych sztuczek”, jak strącić jak największą liczbę kręgli w jednym rzucie. Następnie już po raz drugi odbyła się konkurencja pod hasłem „Pojedynek Jednej Kuli”, w której uczestniczyli zaproszeni goście i sponsorzy. Losowali oni tory, na których czekały już poszczególne drużyny biorące udział w mistrzostwach. Konkurencja polegała na wykonaniu jednego rzutu i strąceniu jak największej ilości kręgli. Punkty za strącone kręgle wliczone zostały do ogólnej punktacji drużyny na danym torze. Po zaciętej walce wszyscy uczestnicy tej konkurencji zostali nagrodzeni upominkiem w postaci ceramicznego kręgla, który został wykonany przez uczestników pracowni ceramicznej WTZ-1.

Po „Pojedynku Jednej Kuli" pan Kamil prowadzący mistrzostwa przedstawił drużynom zasady zawodów i rozpoczęła się rywalizacja o zdobycie pucharów. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:
I MIEJSCE - puchar Prezydenta Miasta Koszalina wywalczył Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina.
II MIEJSCE - puchar ufundowany przez Kanclerza Politechniki Koszalińskiej zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 z Koszalina.
III MIEJSCE - puchar ufundowany przez „MIASTO-Tygodnik Koszaliński” zdobył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Koszalina.
IV MIEJSCE - puchar ufundowany przez INVEST NIERUCHOMOŚCI trafił do Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Szczecinka.
W konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet puchar otrzymała pani Urszula Kościukiewicz z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Czarnego. Natomiast puchar w kategorii mężczyzn zdobył pan Marcin Nowacki z Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina. Wszyscy zawodnicy biorący udział w mistrzostwach zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki za udział oraz dyplomy. Wszystkie drużyny zostały również obdarowane słodkimi upominkami ufundowanymi przez sklep „Netto” w Koszalinie. 

W obiektywie: