Open menu

Biwak w Zamrzenicy 23-27.06.2014

W dniach 23-27 czerwca 2014 roku pojechaliśmy biwak do miejscowości Zamrzenica w Borach Tucholskich. Po przyjeździe do „Leśnego Ustronia” zostaliśmy zakwaterowani w domkach malowniczo usytuowanych w sosnowym lesie. Po rozpakowaniu bagaży i obiedzie poszliśmy na spacer nad jezioro. Natomiast po kolacji spotkaliśmy się na wspólnym śpiewaniu z akompaniamentem gitary.

Następnego dnia po śniadaniu wszyscy biwakowicze udali się do sklepu, a popołudniu zorganizowane zostały zawody sportowe. Cztery drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych na wesoło. Po kolacji zapłonęło ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Wspólna zabawa potrwała do późnych godzin wieczornych.

Środa powitała nas słońcem, więc udaliśmy się nad jezioro, gdzie mogliśmy wraz z instruktorami pływać na rowerkach wodnych, a wędkarze łowić ryby. Po obiedzie wyruszyliśmy na edukacyjną ścieżkę przyrodniczo-leśną. Trasa o długości 2,7 km wiodła przez lasy i miała na całej długości ustawione tablice poglądowe, wyjaśniające wiele aspektów ochrony środowiska i gospodarki leśnej. Wieczorem poszliśmy całą grupą do kawiarni na pyszny deser lodowy i aromatyczną kawę.

Dzień czwarty również był słoneczny, więc wykorzystaliśmy ten czas na opalanie się nad jeziorem i kąpiel. Popołudniu zorganizowaliśmy podchody z szukaniem skarbu. Aby dotrzeć do skarbu trzeba było odszukać i wykonać 14 zadań, które zapisane były na kartkach ukrytych po trasie. Do kartek prowadziły znaki ułożone z szyszek i gałęzi. Ukrytym skarbem okazały się utopione w jeziorze plastykowe butelki pełne cukierków. Uwieńczeniem dnia była dyskoteka, na której bawiliśmy się przy muzyce mechanicznej.
Ostatni dzień biwaku to sprzątanie domków i pakowanie oraz powrót do Koszalina.

SAMI ZOBACZCIE NA ZDJĘCIACH JAKI TO BYŁ UDANY WYJAZD!!!

W obiektywie: