Open menu

Andrzejki 29.11.2013

Każdego roku w miesiącu listopadzie nadchodzi taki wieczór, gdzie wszyscy przenosimy się w krainę czarów, tradycji, wróżb, przepowiedni i magicznych zaklęć. W nocy 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja przypadają Andrzejki. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Wróżby to stary, jak ludzkość sposób na poznanie przyszłości. Andrzejkowe wróżby przetrwały aż do dziś i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedną z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku.

Uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie w dniu 29 listopada 2013 roku zorganizowali w pięknie udekorowanej i ozdobionej balonami sali gimnastycznej Zabawę Andrzejkową. Do udziału w niej zaprosili swoich przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie.

Oczywiście żadna Zabawa Andrzejkowa nie może obejść się bez wróżb. U nas w specjalnym kąciku dyplomowany wróżbita wróżył przyszłość uczestnikom zabawy. W atmosferze czarów i magii przez całą zabawę można było sobie przepowiedzieć przyszłość z lanego wosku.

Uczestnicy Andrzejek wzięli udział w muzycznym szaleństwie tańcząc w blasku kolorowych świateł i wśród unoszącego się wszędzie magicznego dymu. Wspaniała oprawa muzyczna wywołała u wszystkich uśmiech na twarzy i pogodny nastrój. Gorąca atmosfera jaka panowała na parkiecie studzona była napojami chłodzącymi i słodkim poczęstunkiem. Zabawa Andrzejkowa upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.  

W obiektywie: