Open menu

XI Mistrzostwa Bowlingowe pod hasłem "Mistrz Kręgla" w Koszalinie 17.11.2016

W dniu 17 listopada 2016 roku odbyły się XI Mistrzostwa Bowlingowe pod hasłem „Mistrz Kręgla”, których organizatorem jest PSONI Koło w Koszalinie. Mistrzostwa odbyły się w Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii „Kosmos” w Koszalinie. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. Impreza była dofinansowana ze środków PFRON.

Udział w Mistrzostwach wzięło 80 osób, które reprezentowały Warsztaty Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 z Koszalina, Szczecinka, Wałcza, Słupska, Sławna, Kamienia Pomorskiego i Kołobrzegu. Udział wzięły również drużyny reprezentujące Środowiskowy Dom Samopomocy z Sianowa  i Koszalina oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Koszalina.

Przed rywalizacją drużynową odbyła się konkurencja pod hasłem „Pojedynek Jednej Kuli”, w której udział wzięli sponsorzy i zaproszeni goście. Losowali tory, na których czekały już drużyny biorące udział w mistrzostwach. Konkurencja polegała na wykonaniu trzech rzutów i strąceniu jak największej ilości kręgli. Punkty za strącone kręgle wliczone zostały do ogólnej punktacji drużyny na danym torze. Po zaciętej walce uczestnicy tej konkurencji zostali nagrodzeni upominkiem w postaci ceramicznego anioła wykonanego przez uczestników pracowni ceramicznej WTZ-1.

                   Po pełnej emocji walce wyłoniono zwycięzców XI Mistrzostw Bowlingowych:

I MIEJSCE - puchar Prezydenta Miasta Koszalina pana Piotra Jedlińskiego wywalczył Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina z ilością punktów 1660.
II MIEJSCE - puchar ufundowany przez Kanclerza Politechniki Koszalińskiej pana Artura Wezgraja zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej ze Sławna z ilością punktów 1408.
III MIEJSCE - puchar ufundowany przez Senatora Rzeczypospolitej Polskiej pana Piotra Zientarskiego zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej ze Szczecinka z ilością punktów 1375.
IV MIEJSCE - puchar ufundowany przez INVEST Nieruchomości w Koszalinie zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy z Sianowa z ilością punktów 1357.
W konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet puchar otrzymała pani Magdalena Kucharska z WTZ Kołobrzeg. Natomiast puchar w kategorii mężczyzn zdobył pan Rafał Krasowski z WTZ-2 Koszalin. Puchary zostały ufundowane zostały przez Peugeot Mojsiuk Motor Sp. J. w Starych Bielicach.Pozostałe drużyny otrzymały statuetki ufundowane przez panią Elżbietę Jasińską z firmy "FENSI" oraz dyplomy.

Zawody jak zawsze odbyły się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze.

W obiektywie: