Open menu

Gala Świąteczna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie 7.12.2012

Aktorzy grupy teatralnej „Tacy Sami” wraz z innymi uczestnikami PSOUU Koło w Koszalinie brali udział od września do grudnia 2012 roku w warsztatach teatralnych, które odbyły się w ramach projektu „Jesteśmy – nie przechodź obojętnie” finansowanego przez Fundację PZU.

Podczas zajęć uczestnicy projektu zdobywali umiejętności aktorskie niezbędne do przygotowania spektaklu. Zapoznali się z opowiadaniem Karola Dickensa pt.„Opowieść Wigilijna” i na jego podstawie przygotowany został spektakl pt.„Opowieść Wigilijna”. Spektakl przedstawia historię skąpego i chciwego Scrooge'a, który ma uraz do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Jego postawa zmienia się dopiero pod wpływem kilkukrotnych odwiedzin ducha jego byłego wspólnika - Jakuba Marleya. Scrooge ostatecznie zrozumiał swoje błędy, stal sie pomocny i nie był taki chciwy jak wcześniej.

Spektakl wystawiony został podczas Świątecznej Gali, która odbyła się 07 grudnia 2012 roku w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Spektakl wprowadził widzów w świąteczną atmosferę. Widownia, która wypełniła teatr po brzegi podziękowała aktorom owacjami na stojąco, w niejednym oku zakręciła się łza. Było to piękne przedstawienie, które widzom dostarczyło wiele emocji.

W obiektywie: