Open menu

Wycieczka do SEA PARK w Sarbsku 3.06.2016

W dniu 3 czerwca 2016 roku 14-osobowa grupa uczestników WTZ-1 pojechała na wycieczkę do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku . Park położony jest 10 km od miejscowości Łeba, na malowniczej działce otoczonej lasem. Sea Park jest największym na Północy parkiem rozrywki, gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach foki szare i kotiki południowoamerykańskie.

Pobyt w tym parku to zapierająca dech w piersi podróż w czasie. Właśnie tam poznaliśmy podwodne olbrzymy z kredy, jury czy dewonu. Połączenie paleontologii i najnowocześniejszych technik animacyjnych dostarczają nie lada wrażeń! Oceanarium prehistoryczne to miejsce, które bardzo nas zachwyciło. Sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Spojrzeliśmy „oko w oko” gatunkom, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

Miejscem wartym zobaczenia był również park makiet zwierząt morskich. Znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Spojrzeliśmy prosto w oczy manty, stanęliśmy w stadzie razem z pingwinami, dotknęliśmy wielkich kłów morsa.

W Sea Parku znajduje się także park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Dzięki niemu odbyliśmy spacer, podczas którego przeszliśmy całe polskie wybrzeże  od Krynicy Morskiej po Świnoujście.

Podczas drogi powrotnej zatrzymaliśmy się na pyszny obiad w Zajeździe Skarlett w miejscowości Sycewice. Po pełnym dniu wrażeń ok. 17.30 dotarliśmy do Koszalina.  

W obiektywie: