Open menu

Wielkanoc 27.03.2013

Wielkanoc to czas szczególny w polskiej tradycji. Czas zadumy, rozmyślań o rzeczach ostatecznych, ale i czas radości, oczekiwania na nowy początek.

Tradycyjnie jak co roku przed świętami wielkanocnymi, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie spotkali się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. W dniu 27 marca 2013 roku przy wspólnym wielkanocnym stole zasiedli przedstawiciele Zarządu Koła PSOUU w Koszalinie, podopieczni WTZ-1, instruktorzy oraz ksiądz Sebastian.

Pani kierownik WTZ-1 Joanna Zduńska złożyła wszystkim życzenia wielkanocne i jak nakazuje tradycja podzieliła się ze wszystkimi jajkiem.Następnie ksiądz Sebastian poprowadził wspólną modlitwę, po której wszyscy zasiedli do wielkanocnego śniadania. Na świątecznie udekorowanych stołach znalazły się tradycyjne potrawy, nie zabrakło żurku, jajek, sałatek, kolorowych pisanek i pysznych ciast.

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Tradycje wielkanocne sprawiają,że świeto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni bardziej radosne. Święta spędzane przy wielkanocnym stole to radosne chwile, które wspomina się potem przez cały rok.

W obiektywie: