Open menu

Śniadanie Wielkanocne 16.04.2014

Wielkanoc to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Jest to malowanie jajek, święconka, dzielenie się jajkiem, śniadanie wielkanocne oraz śmingus-dyngus. Świętu Wielkiej Nocy towarzyszy rozkwitająca do życia przyroda i wiosenny, słoneczny optymizm.

Nasz Warsztat od wielu już lat kultywuje piękną tradycję polskich Świąt Wielkiej Nocy. W dniu 16 kwietnia 2014 roku wszyscy uczestnicy WTZ-1, podopieczni ŚDS oraz kadra i zaproszeni goście spotkali się na wspólnym Śniadaniu Wielkanocnym.

Spotkanie Wielkanocne rozpoczęła pani kierownik WTZ-1 Joanna Zduńska, która przywitała zebranych życząc wszystkim samych dobrych i radosnych dni oraz przeczytała kartki z życzeniami wielkanocnymi, które nasz warsztat otrzymał od zaprzyjaźnionych placówek, przyjaciół i sympatyków. Następnie życzenia świąteczne wszystkim zebranym złożyła wiceprzewodnicząca PSOUU pani Anna Głąbała i sekretarz PSOUU pani Danuta Szarek.

Następnie ksiądz Andrzej poświęcił pokarmy i odmówił modlitwę, po której wszyscy zasiedli do wielkanocnego śniadania. Na naszym wielkanocnym stole nie zabrakło kolorowych pisanek, żurku, sałatek i oczywiście pysznych ciast. Wszyscy zgodnie z tradycją podzielili się poświęconym jajkiem. Cza szybko mijał w miłej, wiosennej atmosferze przy degustacji wielkanocnych potraw.

W obiektywie: