Open menu

X Integracyjny Plener Artystyczny w Osiekach 19-21.09.2012

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w dniach 19-21 września 2012 roku wzięli udział w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Integracyjnym Plenerze Artystycznym zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie. Plener po raz kolejny odbył się  w miejscowości Osieki. Myślą przewodnią tegorocznego pleneru było hasło ,,Czas przemija-stworzone dzieło pozostaje…”.

W godzinach popołudniowych 19 września do Osiek zjechały wszystkie grupy nocujące podczas pleneru. Z naszych warsztatów do Osiek wyjechała 11-osobowa grupa wraz z instruktorami. Popołudniu uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych i fotograficznych. Późnym popołudniem obejrzano film pt. „Down Town” laureata Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Po kolacji odbyła się dyskoteka.

Następnego dnia o godz. 11.30 pani Ewa Cyngiel-kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 oficjalnie otworzyła X Plener Artystyczny. Głos zabrali również zaproszeni goście, życząc wszystkim owocnej artystycznej pracy. Uwieńczeniem otwarcia pleneru był występ Orkiestry Wojskowej.

Po części oficjalne rozpoczęły się warsztaty artystyczne dla wszystkich uczestników imprezy. Chętni mogli wziąć udział w plenerze malarskim, w warsztatach papieru czerpanego, edukacyjnych „Z chemią w kuchni”, tanecznych, muzycznych, fotograficznych i teatralnych. W tym roku przygotowano również namioty tematyczne pod nazwą „Nasze osiągnięcia” promujące talenty, osiągnięcia i sukcesy osób niepełnosprawnych. Popołudniu odbyły się warsztaty „Moda z odzysku” czyli wspólne tworzenie kreacji z papieru i plastikowych butelek. Uczestnicy mogli również podziwiać pokaz makijażu wykonany przez firmę Avon oraz pokaz fryzjerstwa. Wieczorem wszyscy wspólnie bawili się na dyskotece, na której zostały zaprezentowane kreacje powstałe podczas warsztatów „Moda z odzysku”.

Kolejny dzień pleneru rozpoczął się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego, a następnie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom poszczególnych konkursów. Każda z placówek uczestniczących w Plenerze otrzymała nagrodę i dyplom za uczestnictwo. Zakończeniem imprezy było wspólne spotkanie przy grillu.

W obiektywie: