Open menu

Wielkanoc 4.04.2012

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa.W tym dniu spożywa się uroczyste śniadanie w gronie rodzinnym, składa sobie życzenia i dzieli się jajkiem.
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie w dniu 4 kwietnia 2012 roku zorganizowali uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Przy świątecznym stole wspólnie zasiedli przedstawiciele Zarządu Koła PSOUU w Koszalinie, podopieczni WTZ-1 i instruktorzy oraz ksiądz Jarosław.

Pani kierownik WTZ-1 Joanna Zduńska życzyła wszystkim pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych, bogatego zajączka, smacznego jajka i mokrego dyngusa. Życzenia wielkanocne złożyli również dla wszystkich przedstawiciele Zarządu PSOUU Koło w Koszalinie pani Danuta Szarek i pan Marek Paprocki. 
Następnie ksiądz Jarosław odmówił modlitwę, po której wszyscy zasiedli do wielkanocnego śniadania. Na świątecznie udekorowanych stołach znalazły się tradycyjne potrawy, nie zabrakło żurku, jajek, sałatek, kolorowych pisanek i pysznych ciast. Zgodnie z tradycją nie zabrakło również Zajączka, który obdarował wszystkich słodkimi upominkami.

Święta spędzane przy wielkanocnym stole to radosne chwile, które wspomina się potem przez cały rok. W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy czas by nacieszyć się sobą.

W obiektywie: