Open menu

IX Zawody Spławikowe w Dźwirzynie 25-27.05.2012

W dniach 25-27 maja 2012 roku czwórka uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie przebywała na zawodach spławikowych. Kolejny raz bazą zawodów była „Stanica Wodna” Dźwirzyno k/Kołobrzegu, nad Jeziorem Resko Przymorskie. Zawody zostały zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu.

Po przybyciu do miejsca zawodów, odbyło się przywitanie zawodników oraz wspólny obiad. Następnie rozegrano konkurs rzutu błystką. Kolejną pozycją był trening wędkarski, podczas którego uczestnicy zapoznali się z łowiskiem. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Następnego dnia zawodów odbył się konkurs wędkarski. Uprzednio opiekunowie drużyn losowali stanowiska łowiskowe. Po zawodach odbyło się ważenie i mierzenie złapanych ryb, a następnie odbyły się indywidualne zawody rzutowe . Wieczór wszyscy uczestnicy zawodów spędzili na dyskotece i przy ognisku.

W ostatni dzień zawodów nastąpiło uroczyste zakończenie oraz wręczenie pucharów, nagród i dyplomów. Organizatorzy zawodów przygotowali puchary w następujących kategoriach: największa ryba, największa ilość złowionych ryb, masa ryb indywidualnie, Grand Prix drużynowo i za rzut kulą zanętową.

Karol Szaflarski uzyskał I miejsce za największą ilość złowionych ryb. W konkurencji „Rzut kulą zanętową” nasza drużyna zajęła III miejsce. Wszystkich uhonorowano drobnymi upominkami.

W obiektywie: