Open menu

VI Wałeckie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych CON Anima w Wałczu 12.06.2013

Grupa Teatralna „Tacy Sami” 12 czerwca 2013 roku uczestniczyła w VI Wałeckich Spotkaniach Artystycznych Osób Niepełnosprawnych Con Anima w wałeckim Centrum Kultury. Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem hymnu pt. "Spotkania".

Na spotkanie przybyło 13 zespołów oraz wielu zaproszonych gości. Nasza grupa teatralna przedstawiła spektakl pt. „Nie omijaj mnie”. Fabuła spektaklu traktuje o inności w tłumie, obojętności. Przez spektakl pragnęliśmy ukazać jak łatwo jest utracić dar, który posiadamy, a którego nie dostrzegamy na co dzień. Chcieliśmy wzbudzić u widza refleksję nad tym, co musi się stać, aby każdy z nas inaczej spojrzał na osoby niepełnosprawne, które codziennie w swoim życiu mijamy. Udało się. Zastaliśmy docenieni i przyznano naszej grupie GRAND PRIX najważniejszą nagrodę podczas przeglądu.

Po raz pierwszy podczas VI Wałeckich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych Con Anima ogłoszono konkurs na wiersz lub aforyzm o Con Animie. Z treści nadesłanych tekstów wynikało, że na Spotkaniu Artystycznym jest zawsze: miła atmosfera, publika bardzo szczera i że Con Anima już po raz szósty wysoko poprzeczkę trzyma. Bardzo ciekawe i z humorem teksty nadesłali podopieczni ŚDS i WTZ z Wałcza oraz nasza grupa z WTZ Koszalin. Nasz wysiłek doceniono i otrzymaliśmy nagrodę. Wielkim wydarzeniem był występ orkiestry Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy, który przyjechał z Warszawy. Licznie zgromadzona publiczność bardzo gromkimi brawami podziękowała orkiestrze za wspaniały występ. Do Koszalina wracaliśmy we spaniałych humorach, dumni z nagród i pełni wrażeń.

 W obiektywie: