Open menu

I Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking w Łebie 31.03.2012

31 marca 2012 roku odbyły się I Plażowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Łebie. Otworzyły one cykl VIII zawodów o Puchar Pomorza w Nordic Walking 2012. W marszach wzięło udział trzysta osób. Starty odbywały się w poszczególnych kategoriach na dystansie 10 i 5 km.

Po raz pierwszy w plażowych zmaganiach na dystansie 5 km wystartowali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie trenowani przez pana Mirosława Bierkusa i panią Annę Orzeł.

Najlepszym zawodnikiem tej ekipy okazał się Piotr Kucharczyk, który w kategorii niepełnosprawnych M-29 zajął II miejsce, a w ogólnej 91. Następni byli: Leszek Kubiak 93 miejsce, Wioletta Cieślińska 199 miejsce, Michał Karasiewicz 208 miejsce, Artur Wodzyński 214 miejsce, Agata Czerwińska 218 miejsce, Maja Hawran 223 miejsce, Hanna Sowa 224 miejsce.

Na mecie każdy otrzymał okolicznościowy medal. Humory dopisywały cały czas, gdyż po oficjalnym wyłonieniu najlepszych, można było potańczyć, a także odebrać upominki wygrane podczas losowania numerów startowych.

W obiektywie: