Open menu

Bal Karnawałowy 12.02.2015

W dniu 12 lutego 2015 roku czyli w Tłusty Czwartek wszyscy uczestnicy i instruktorzy z naszego Warsztatu zostali zaproszeni przez kolegów i koleżanki z WTZ-2 na Bal Karnawałowy.

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie. Ostatni czwartek Karnawału nazywany jest tłustym czwartkiem i jest to ostatni czwartek przed wielkim postem. W Polsce tego dnia wszyscy zjadają duże ilości pączków, więc i na naszym Balu nie mogło ich zabraknąć.

Jak to w karnawale bywa, świat stanął na głowie. Uczestnicy balu wystąpili na nim we własnoręcznie zrobionych maskach karnawałowych. Zabawa odbyła się przy muzyce mechanicznej, a poprowadziła ją pani Izabela Stec. Różnorodna muzyka, przeboje znane i lubiane sprawiły, że taniec porwał wszystkich uczestników. Zabawa taneczna przeplatana była konkursami. Odbył się taniec w parach z balonami, jedzenie pączka na czas, wybrano również osobę w najbardziej oryginalnym stroju karnawałowym. Wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w konkursach zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Podczas trwania zabawy był również czas na poczęstunek w postaci tradycyjnych pączków i faworków.

W obiektywie: