Open menu

X Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych "Doceń swój talent" w Mikołajkach 8-10.05.2012

W dniach 8-10 maja 2012 roku grupa teatralna "Tacy Sami" z WTZ-1 przy PSOUU Koło w Koszalinie brała udział w X Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Doceń swój talent” w Mikołajkach.

Na przegląd wyjechaliśmy wraz z grupą teatralną z WTZ-2 Koszalin oraz z grupą teatralną z WTZ Białogard. Po dojechaniu na miejsce, zakwaterowaniu w ośrodku „Leśna polana” i po zjedzeniu kolacji udaliśmy się na spacer po okolicy. Poszliśmy nad przystań, gdzie podziwialiśmy zachód słońca nad jeziorem. Po spacerze zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na dyskotekę, na której wszyscy doskonale się bawili.

Następnego dnia rano pojechaliśmy do Hali Sportowej w Mikołajkach, gdzie do godz. 15.30 odbywał się przegląd teatralny. W przeglądzie udział wzięło 15 grup teatralnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego. Grupa teatralna "Tacy sami" wystawiła spektakl pt. "Piękna i bestia". Jest to współczesna wersja wszystkim znanej baśni. Akcja dzieje się wśród licealistów. Bogaty nastolatek zostaje przeklęty po tym, jak "wystawił" dziewczynę, z którą się umówił na randkę. Przemienia się w postać, która uosabia wszystko czego nienawidzi. Jedynym sposobem na zdjęcie zaklęcia jest odnalezienie prawdziwej miłości.

Po zakończonym przeglądzie zostaliśmy zaproszeni na rejs statkiem po Jeziorze Tałty. Rejs ten okazał się ogromną atrakcją dla wszystkich uczestników przeglądu, można było podziwiać piękno mazurskiego krajobrazu. Później dla uczestników przygotowany był grill w wiosce żeglarskiej w Mikołajkach oraz dyskoteka.

W czwartek, po śniadaniu, nastąpiło ogłoszenie wyników X Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego. Grupa teatralna "Tacy Sami" zdobyła dwa wyróżnienia: za najlepszą grę aktorską męska – dla Michała Karasiewicza oraz wyróżnienie za wykorzystanie w spektaklu efektów specjalnych. Dostaliśmy statuetkę oraz dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał upominek. Po odczytaniu wyników wyruszyliśmy w podróż powrotną do Koszalina.

W obiektywie: