Open menu

Sztuka "Nie omijaj mnie" w SP Zegrze Pomorskie i Świeszyno 28.04.2016

W dniu 28 kwietnia 2016 roku nasza grupa teatralna Tacy Sami przedstawiła młodzieży w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim i Świeszynie spektakl pt. „Nie omijaj mnie”.
Spektakl wzbudził wielkie poruszenie i wzruszenie wśród młodych widzów. Po obejrzeniu spektaklu dzieci i młodzież zrozumiały jak dużą rolę w życiu osoby niepełnosprawnej odgrywa otoczenie, które oni sami też stanowią. Jeśli osoba niepełnosprawna intelektualnie jest akceptowana to nie boi się wyjść na zewnątrz. Otoczenie to ważny czynnik, który sprawia, że osoba jest wesoła i otwarta, gdy ją akceptuje lub przygnębiona, zamknięta w sobie i smutna, gdy ją odrzuca. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że może mieć wpływ na charakter, spojrzenie na świat i nastrój osoby niepełnosprawnej. Dlatego powinniśmy uważać, jak się zachowujemy i co mówimy, aby nie zranić takiej osoby.
Zarówno młodzież jak i nauczyciele po spektaklu dzielili się refleksjami i spostrzeżeniami, niewątpliwie zmienią swoje spojrzenie na problem niepełnosprawności. A my otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania z młodzieżą.

W obiektywie: