Open menu

Śniadanie Wielkanocne 2.04.2015

Wielkanoc to święta z dużą ilością zwyczajów i tradycji - malowanie jajek, święconka, dzielenie się jajkiem, śmingus-dyngus. Jako, że Święta Wielkiej Nocy są świętami wesołymi oraz kończą Wielki Post na stołach dominuje przepych. Wielkanocy towarzyszy budząca się do życia przyroda i wiosenny, słoneczny optymizm.

Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie od wielu już lat kultywuje piękną tradycję polskich Świąt. W dniu 2 kwietnia 2015 roku wszyscy uczestnicy WTZ-1, podopieczni ŚDS oraz kadra i zaproszeni goście spotkali się na Śniadaniu Wielkanocnym.

Spotkanie Wielkanocne rozpoczęła pani kierownik WTZ-1 Joanna Zduńska, która przywitała wszystkich zebranych i złożyła życzenia samych dobrych i radosnych dni. Życzenia świąteczne złożyła również sekretarz PSOUU pani Danuta Szarek.

Następnie ksiądz Łukasz poświęcił pokarmy i odmówił modlitwę, po której wszyscy zasiedli do wielkanocnego śniadania. Na naszym wielkanocnym stole nie zabrakło kolorowych pisanek, żurku, sałatek i oczywiście pysznych ciast. Wszyscy zgodnie z tradycją podzielili się poświęconym jajkiem.

Tradycja uroczystego obchodzenia Wielkanocy przetrwała do dziś, niosąc radość i nadzieję wiosny. Także w naszych sercach.

W obiektywie: