Open menu

IX Mistrzostwa Bowlingowe w Koszalinie 19.11.2014

W dniu 19 listopada 2014 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie po raz dziewiąty było organizatorem Mistrzostw Bowlingowych pod hasłem „Mistrz Kręgla”. Mistrzostwa odbyły się w Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii „Kosmos” w Koszalinie.  

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina. Patronat medialny nad imprezą objęła Telewizja „MAX”,  Miesięcznik Koszaliński „Koszalin Bliżej" oraz Radio „ESKA”. Impreza była dofinansowana ze środków PFRON. Partnerem przy organizacji Mistrzostw, jak co roku było Centrum Rozrywki MK Bowling. Wsparcie rzeczowe otrzymaliśmy od firm MPS International Ltd. Sp. z o.o Koszalin i  „Coca-cola” HBC Polska Sp. z o.o Koszalina oraz sklepów „Intermarche” i „Netto” z Koszalina.

Udział w Mistrzostwach wzięło 80 osób, które reprezentowały Warsztaty Terapii Zajęciowej Nr 1 i Nr 2 z Koszalina, Szczecinka, Białogardu, Słupska, Sławna i Kołobrzegu. Udział wzięły również drużyny reprezentujące Środowiskowy Dom Samopomocy z Koszalina, Zakład Aktywności Zawodowej z Kołobrzegu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Koszalina i Warnina. W rywalizacji drużynowej wzięło udział 11 drużyn, które walczyły ze sobą o zdobycie pucharów.

Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował Prezydent Miasta Koszalina pan Piotr Jedliński. Za zajęcie II miejsca można było zdobyć puchar ufundowany przez Kanclerza Politechniki Koszalińskiej pana Artura Wezgraja. Puchar za zdobycie III miejsca ufundowany został przez panią Elżbietę Jasińską prezes Miesięcznika Koszalińskiego „Koszalin Bliżej”. Statuetki za udział w mistrzostwach ufundował pan Borys Boratyński i pan Adam Jaremko z firmy INVEST NIERUCHOMOŚCI. Puchary w konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii kobiet i mężczyzn ufundowane zostały przez Mojsiuk Auto Mojsiuk Sp. J. w Starych Bielicach. 

Pani Joanna Zduńska, kierownik WTZ-1 o godz. 10.30 powitała wszystkich uczestników Mistrzostw, zaproszonych gości, przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli mediów, sponsorów i sympatyków. Zachęciła drużyny do rywalizacji oraz zdobycia pucharów. Następnie pan Piotr Jedliński Prezydent Miasta Koszalina oficjalnie otworzył Mistrzostwa życząc wszystkim zawodnikom wygranej.

Następnie odbyła się konkurencja pod hasłem „Pojedynek Jednej Kuli”, w  której udział wzięli zaproszeni  goście. Losowali tory, na których czekały już drużyny biorące udział w mistrzostwach. W tej konkurencji punkty dla poszczególnych drużyn zdobywali:

1. Piotr Jedliński - Prezydent Miasta Koszalina
2. Leopold Ostrowski - zastępca Prezydenta Miasta Koszalina ds. Polityki Społecznej
3. Mirosława Zielony - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie
4. Bogumiła Szczepanik - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszalinie
5. Elżbieta Jasińska - prezes Miesięcznika Koszalińskiego "Koszalin Bliżej"
6. Mariusz Krajczyński - radny Rady Miejskiej w Koszalinie
7. Natalia Błaszczyk - reprezentująca firmę MPS International Ltd. Sp. z o.o w Koszalinie
8. Przemysław Neyder - przedstawiciel sklepu "Intermarche"
9. Wojciech Nowacki - przewodniczący PSOUU Koło w Koszalinie
10. Danuta Szarek - sekretarz PSOUU Koło w Koszalinie
11. Joanna Zduńska - kierownik WTZ-1

Konkurencja polegała na wykonaniu trzech rzutów i strąceniu jak największej ilości kręgli. Punkty za strącone kręgle wliczone zostały do ogólnej punktacji drużyny na danym torze. Po zaciętej walce uczestnicy tej konkurencji zostali nagrodzeni upominkiem w postaci ceramicznego aniołka wykonanego przez uczestników WTZ Nr 1 z pracowni ceramicznej.
W tym roku po raz pierwszy spośród osób biorących udział w konkurencji "Pojedynek Jednej Kuli" nagrodzono zdobywcę największej ilości punktów w kategorii kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet nagrodę zdobyła pani Danuta Szarek-sekretarz PSOUU Koszalin a w kategorii mężczyzn pan Mariusz Krajczyński- koszaliński radny. Zwycięzcy otrzymali przepiękne statuetki w postaci ceramicznego kręgla, które  również wykonane zostały przez uczestników pracowni ceramicznej Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie. 

W dalszej części mistrzostw  odbył się pokaz LIGI MISTRZÓW. Pan Aleksander Rehlis i pan Michał Zarzycki reprezentujący Ligę Mistrzów Koszalin pokazało kilka „tajemnych sztuczek” oraz jak strącić największą liczbę kręgli w jednym rzucie. Po pokazie pan Aleksander prowadzący mistrzostwa przedstawił drużynom zasady zawodów, system punktacji oraz poinformował o konkurencji indywidualnej. Rozpoczęła się rywalizacja.

Po pełnej emocji walce wyłoniono zwycięzców IX  Mistrzostw Bowlingowych:

I MIEJSCE - puchar Prezydenta Miasta Koszalina wywalczył Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 2 z Koszalina z ilością punktów 1799.
II MIEJSCE - puchar ufundowany przez Kanclerza Politechniki Koszalińskiej zdobył Zakład Aktywności Zawodowej z Kołobrzegu z ilością punktów 1616.
III MIEJSCE  -  puchar ufundowany przez Miesięcznik Koszaliński „Koszalin Bliżej” zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej z Kołobrzegu z ilością punktów 1465. 

W konkurencji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w kategorii  kobiet puchar otrzymała pani Agnieszka Bełz z Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Słupska. Natomiast puchar w kategorii mężczyzn zdobył pan Karol Szaflarski z Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 z Koszalina.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w mistrzostwach zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki za udział oraz dyplomy. Wszystkie drużyny zostały również obdarowane słodkimi upominkami ufundowanymi przez sklep „Netto” w Koszalinie.  Podczas mistrzostw organizator zapewnił poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów. Zawody odbyły się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze z obietnicą zobaczenia sie za rok na X Jubileuszowych Zawodach Bowlingowych.

W obiektywie:

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

10.50 - omówienie konkurencji indywidualnej w kategorii kobiet i mężczyzn