Open menu

VII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych "Doceń swój talent" w Mikołajkach 3-5.05.2009

W dniu 03 maja 2009 roku grupa podopiecznych z naszych warsztatów wraz z opiekunami wyjechała do Mikołajek na VII Przegląd Małych Form Teatralnych „Doceń swój talent”. Na przegląd jechaliśmy autokarem wraz z uczestnikami WTZ Nr 2 z Koszalina oraz WTZ z Białogardu.

O godzinie 14.00 dojechaliśmy do miejscowości Gietrzwałd, gdzie w Domu Pielgrzyma mieliśmy zamówiony nocleg. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer po okolicy. Przeszliśmy Aleją Różańcową prowadzącą do pobłogosławionego źródełka z wodą, która przynosi ulgę w cierpieniu i przyczynia się do wielu uzdrowień.

Następnego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do Mikołajek. Dotarliśmy do Hotelu Gołębiewski – miejsca naszego zakwaterowania. Po rozpakowaniu bagaży udaliśmy się do Sali Konferencyjnej, w której odbywał się Przegląd. O godzinie 11.30 w Sali Konferencyjnej odbyło się oficjalne otwarcie VII Przeglądu Małych Form Teatralnych „Doceń swój talent”. W przeglądzie wzięło udział 10 grup teatralnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego. O godz. 14.00 udaliśmy się na obiad, po którym zaczęliśmy przygotowywać się do naszego występu. Nasza Grupa teatralna wystawiła spektakl pt. „Nie omijaj mnie”. Nasze przedstawienie przyciągnęło uwagę widzów i wzbudziło wiele emocji.
Wieczorem udaliśmy się na spacer po terenie hotelu. Udaliśmy się do Klubu Jeździeckiego „Stajnia”, obejrzeliśmy lodowisko oraz salon gier. Pierwszy dzień naszego pobytu w Hotelu „Gołębiewskim” zakończył się dyskoteką, po której udaliśmy się na spoczynek.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Parku Wodnego, gdzie pławiliśmy się w basenach, jacuzzi i korzystaliśmy z saun. W południe odbyło się ogłoszenie wyników Przeglądu oraz rozdanie nagród i wyróżnień. Ku naszemu zaskoczeniu nasza Grupa teatralna zdobyła I miejsce, a występ spotkał się z wieloma pozytywnymi ocenami członków jury. Radości aktorów podczas odbierania nagród nie było końca. Każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci odtwarzacza mp3, dla grupy otrzymaliśmy dyplom, statuetkę oraz nagrodę w postaci magnetofonu.
Po zakończeniu Przeglądu zostaliśmy zaproszeni na gorący poczęstunek. Po obiedzie około godziny 14.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Koszalina.

W obiektywie: