Open menu

Spotkanie Wigilijne 18.12.2013

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...dzień, kiedy wszyscy czekają na Boże Narodzenie. Dom posprzątany, choinka ubrana, pachnąca lasem. Część potraw już przygotowana, dzieci biegają i starają się podkraść świąteczne ciasteczka, tak, by nikt nie zauważył. Prezenty przyniesione przez Świętego Mikołaja leżą pod choinką. Wszystko jest już przygotowane: odświętny obrus, sianko, opłatek. Na drzwiach wisi wieniec, w oknach świecą lampki, które mają dawnym zwyczajem obwieszczać wędrowcom, gdzie znajdą ciepło i życzliwe przyjęcie…

Zgodnie z coroczną tradycją w dniu 18 grudnia 2013 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Koszalinie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie, kadra oraz zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. Dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd oraz wzajemne życzenia stanowiły ważne elementy naszego Spotkania Wigilijnego.  

Życzenia świąteczne oraz noworoczne dla wszystkich zgromadzonych złożyła kierownik WTZ-1 pani Joanna Zduńska, a następnie wiceprzewodnicząca PSOUU Koło w Koszalinie pani Anna Głąbała. Natomiast Pani Danuta Szarek odmówiła modlitwę w imieniu księdza, który w tym roku nie mógł uczestniczyć w naszej Wigilii.

W rodzinnej atmosferze składano sobie życzenia - zdrowia oraz spełnienia marzeń, o które warto walczyć, doznania radości, którą należy się dzielić oraz nadziei, bez której nie da się żyć. Po złożeniu życzeń przyszedł czas na część artystyczną , podczas której można było posłuchać kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Koszalinie.

Po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole. Podczas degustacji wigilijnych potraw rozbrzmiewały staropolskie kolędy intonowane przez chór seniorów i podchwycone przez innych uczestników spotkania.

Klimat świąt, ciepła i świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestniczącym w Spotkaniu Wigilijnym. Dobrze było spędzić ten przedświąteczny czas z przyjaciółmi.

W obiektywie: