Open menu

„Festiwal Słońca” XI Przegląd Teatrów Niepełnosprawnego Aktora w Gryficach 20-21.10.2016

W dniach 20–21 października 2016 roku nasza warsztatowa grupa teatralna Tacy Sami brała udział w Festiwalu Słońca – XI Przeglądzie Teatrów Niepełnosprawnego Aktora zorganizowanym przez PSOUU Koło w Gryficach. Festiwal Słońca to cykliczna impreza, w czasie której odbywają się występy grup teatralnych osób niepełnosprawnych z całego województwa zachodniopomorskiego. W trakcie tej edycji na deskach Gryfickiego Domu Kultury zaprezentowało się 15 zespołów.

Grupa teatralna Tacy Sami wystawiła spektakl pt.”Głośna cisza”. Fabuła mówi o tym, że pamięć jest jak ogromny magazyn, w którym przechowywane są ślady nie tylko najpiękniejszych chwil naszego życia, ale również traumatycznych doświadczeń. Spektakl porusza temat przemocy w rodzinie. Chcieliśmy zwrócić uwagę jak wielki wpływ na całe nasze życie może mieć dzieciństwo. Dzieciństwo przepełnione przemocą i lękiem bez wątpienia zostawia ślad w psychice. Nawet kiedy sami stajemy się dorośli wydawać by się mogło, że złe wspomnienia to już tylko przeszłość, one powracają niczym koszmary nocne.

Druga część dwudniowego przeglądu odbyła się w OWR „SUS” w Mrzeżynie. To właśnie tutaj wręczone zostały nagrody za najlepsze przedstawienia w kategorii dzieci i młodzież oraz młodzież i dorośli, a także wybrany został najlepszy aktor Festiwalu.

W kategorii: młodzież i dorośli nasza Grupa teatralna Tacy Sami zdobyła III miejsce oraz wyróżnienie za grę aktorską – dla Michała Karasiewicza. Dostaliśmy statuetkę, dyplomy oraz medale a każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Całość spotkania zakończyła się zabawą integracyjną przy muzyce.

W obiektywie: