Open menu

XII Zawody Spławikowe w Dźwirzynie 29-31.05.2015

W dniach 29-31 maja 2015 roku troje uczestników z naszego Warsztatu przebywało na zawodach spławikowych w Dźwirzynie. Pierwszego dnia odbyły się zawody spławikowe dla opiekunów grup, a dla zawodników rzut kulą zanętową do celu. Odbył się również konkurs wiedzy ichtiologiczno-ekologicznej.

Następnego dnia po śniadaniu wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni autokarem na łowisko w Niekaninie. Tam odbyły się zawody wędkarsko-spławikowe. Po pierwszej części odbyło się ważenie i mierzenie złapanych ryb. Pogoda nam jednak nie sprzyjała, gdyż padał deszcz i wiał silny wiatr, dlatego organizatorzy postanowili odwołać dalsze konkurencje. Wieczorem odbyło się ognisko i tradycyjnie - pieczenie kiełbasek.

W ostatni dzień zawodów nastąpiło uroczyste zakończenie. Starania naszych uczestników zakończyły się sukcesem. Karol Szaflarski zajął I miejsce za największą ilość złowionych ryb, w tej samej konkurencji Krzysztof Tataryn uzyskał III miejsce. My jako zespół zajęliśmy I miejsce w konkurencji drużynowej w wędkarstwie spławikowym. Nasi trzej uczestnicy dostali dyplomy, statuetkę oraz nagrody rzeczowe - wędki wraz z drobnymi akcesoriami do łowienia ryb.

W obiektywie: