Open menu

Klub Wolontariusza

Wolontariat zapewnia ludziom możliwość wykonywania pracy, która odpowiada na potrzeby społeczne, przyczynia się do wzmacniania społeczności i jednocześnie umożliwia wolontariuszom zdobycie praktycznego doświadczenia, umiejętności i kompetencji niezbędnych do zdobywania nowej wiedzy, rozwoju osobistego, społecznego, obywatelskiego i zawodowego. Wyjątkowy wolontariat to działania realizowane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Taki wolontariat nie jest popularną formą świadczenia pomocy.


Z reguły uważa się, że to właśnie ta grupa wymaga wsparcia. Chcąc wyjść poza ramy stereotypów wprowadziliśmy nową jakość funkcjonowania ONI w społeczności lokalnej, angażując naszych uczestników do działań prospołecznych tworząc grupę aktywnych wolontariuszy angażujących się czynnie w przedsięwzięcia na rzecz społeczności lokalnej. Nasz klub Wolontariusza prowadzi cykliczne spotkania, w trakcie których omawiane są pomysły, pisane projekty, a także działania.Mimo pandemii oraz krótkiej pracy placówki w systemie stacjonarnym uczestnicy zdołali uczestniczyć  i we współpracy z Fundacją Pracownia Pomysłów zrealizować poniższe projekty:

  • „Eko –park” – porządkowanie parku miejskiego w Koszalinie (zbieranie śmieci, zamiatanie, grabienie liści)
  • „Coraz bliżej święta” – wykonanie oraz wręczenie pacjentom Hospicjum Maksymiliana Kolbego w Koszalinie ceramicznych lampionów oraz kartek
    z życzeniami świątecznymi.
  • „Recepta na uśmiech” – uszycie oraz wręczenie małym pacjentom Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie poduszek z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia.

„W czym mogę pomóc” – projekt ten realizowany był w trzech obszarach: uszycie 30 poduszek – upominków dla małych pacjentów Oddziału Dziecięcego Szpital Wojewódzkiego w Koszalinie, wykonanie 15 legowisk i przekazanie ich Fundacji na pomoc zwierzakom z Tereską, zajęcia proekologiczne w parku miejskim.


Polecamy:
KLIKNIJ NA BANER I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ