Open menu

Drugi trening grupy BB

alt

W dniach 15.05.2018r. – 29.05.2018r. rozpoczęto II dwutygodniowy trening w ramach projektu „Samodzielność moja przyszłość”. Mieszkańcy zaznajomieni z zasadami i nabytymi umiejętnościami ochoczo przystąpili do kolejnego spotkania w mieszkaniu przy ul. Budowniczych 6. Pamiętając o obowiązkach i etyce koleżeńskiej przystąpili do czynności organizacyjnych planując prace porządkowe i kulinarne w mieszkaniu.

Podczas funkcjonowania podopiecznych na terenie mieszkania treningowego dało się zaobserwować zakorzenione z domu rodzinnego nawyki żywieniowe charakteryzujące się upodobaniem do kuchni tradycyjnej. Mimo to każdy z uczestników otwarty był na wyzwania smakowe takie jak degustacja oliw, przystawek w postaci faszerowanych papryczek, suszonych pomidorów czy nadziewanych oliwek i marynowanego czosnku. Chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami łączenia smaków czy stosowania sosów smakowych do danej potrawy. Oprócz „kulinarnych podróży” pobyt urozmaicany był wyjściami do Teatru, Kina, Parku gdzie mogli oglądać na żywo aktorów spektaklu „Szalone nożyczki”, podziwiać efekty specjalne premiery „Gwiezdnych wojen” lub rozkoszować się widokiem i wonią kwitnącej zieleni miejskiej.

Czas wolny wykorzystany był na wspólne debatowanie i dzielenie się przeżyciami odnośnie przygotowań i obowiązków związanych z obchodami Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Zasłużony odpoczynek odbywał się przy muzyce, serialach i kolejnych planach związanych ze zbliżającym się wyjazdem na biwak oraz spotkaniu na III treningu.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt