Open menu

Ósmy trening grupy BB

alt

W dniach 20.11.2017 – 04.12.2017 odbył się kolejny trening samodzielności w mieszkaniu przy ulicy Budowniczych 6. Uczestnicy doskonalili warsztat kulinarny, gotując samodzielnie lub ze wsparciem. Przyrządzali m.in. spaghetti, kotlety mielone, schabowe, gołąbki, bigos, szaszłyki drobiowe, babeczki – muffinki.

   W ramach spędzania czasu wolnego mieszkańcy wychodzili na Kręgielnię, byli w kinie na filmie pt. „Listy do M 3”oraz na Gali Disco Polo w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie. W ramach wolontariatu wykonywali czynności porządkowe w Domu Samotnej Matki.

    Oprócz przyjemności, tym razem mieli okazję zmierzyć się także z trudnościami i nauczyć się radzić sobie w takich sytuacjach. Miało to miejsce w windzie, która zacięła się i stanęła między piętrami. Utknęło w niej dwóch uczestników, którzy wracali z koszem pełnym mokrego prania. Zachowali się jednak bardzo rozsądnie – nacisnęli guzik alarmu i zadzwonili do trenera, który czekał na nich w pokoju. Była to lekcja dla wszystkich, jak należy zachować się w takich sytuacjach. W akcji ewakuacyjnej z pomocą przyszedł nasz konserwator, którym mieszkańcy nie omieszkali podziękować i zaprosić na kawę.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt