Open menu

Drugi trening grupy BB

 alt W dniach 31.05.2017 do 13.06.2017 roku odbył się drugi trening samodzielności
w mieszkaniu treningowym, przy ulicy Budowniczych, w ramach projektu „Samodzielność- moja przyszłość”.

    W tym czasie uczestnicy pod czujnym okiem trenera wykonywali codzienne czynności: sprzątanie pokoi, łazienek, dbali o czystość wykorzystywanych w kuchni. Samodzielnie segregowali odzież, obsługiwali pralkę. Większość czynności wynikało z inicjatywy uczestników, co świadczy o umiejętności podejmowania decyzji, oceny sytuacji w zakresie wykonywania czynności porządkowych. Mieszkańcy uczyli się także okazywać sobie wsparcie i udzielać pomocy tym, którzy miewają trudności wynikające z ograniczeń ruchowych. Dokonywali między sobą podziału obowiązków. Poszerzali swój repertuar kulinarnych umiejętności: uczyli się robić żurek, zupę jarzynową, gołąbki, pieczonego kurczaka, naleśniki. Robili także proste desery i piekli ciasto.

    W ramach czasu wolnego wychodzili do kina, na spacery. W słoneczny dzień wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą treningową z mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej, pojechali na wycieczkę do Mielna. Spacerowali po plaży, zjedli obiad w restauracji, a na deser słodkie „co nieco” – gofry z owocami.

  W ostatnim dniu drugiego treningu uczestnicy samodzielnie pakowali walizki i sprzątali mieszkanie w celu pozostawienia go w czystości dla kolejnej grupy.

 

 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

 

alt