Open menu

Trzeci trening grupy AG

alt

            Kolejny trening zaczęliśmy od rozpakowywania naszych rzeczy i urządzania się na nowo. Uczymy się powlekać pościel i ścielić łóżka, ale jest to trudne. Uczymy się dbać o porządek w naszych szafach i segregować ubrania czyste od brudnych. Robimy też pranie i rozdzielamy ubrania na jasne i ciemne i dopiero wkładamy do pralki. Marcin przypina swoje rzeczy na suszarce, po praniu, klamerkami, żeby się nie zgubiły. Niektórzy potrafią już sami nastawić pralkę.

Dużo czasu spędzamy w kuchni przygotowując posiłki. Obieramy warzywa, kroimy i doprawiamy mięso, smażymy placki i kotlety. Codziennie gotujemy inną zupę i wybieramy co będziemy robili na kolacje. Piekliśmy też ciasta bo mieliśmy gości i bardzo lubimy słodkości. Pani Monika pokazała nam jak robić ciasto bez pieczenia z owocami i galaretką.

            Ustalamy co trzeba kupić i codziennie robimy zakupy. Wykładamy towar na taśmę i później pakujemy do reklamówek. Dużo rzeczy kupujemy i czasami trzeba dwa razy schodzić do samochodu żeby wnieść wszystko na górę.

            Gdy mamy czas wolny słuchamy muzyki i oglądamy telewizję. Marcin czyta prasę, a Rafał rysuje. Udaje nam się też czasem zagrać w domino. „W ogóle się nie nudzimy, bo my lubimy pracować”

            Byliśmy na kręglach, jak zawsze wygrał Rafał. Zażyczyliśmy sobie raz pizzę i poszliśmy do pizzerii. Tak dużo kupiliśmy ze zabraliśmy jeszcze pizzę do domu. Uczymy się jak zachować się w restauracji, jak poprosić o jedzenie i jak zapłacić rachunek. Byliśmy tez na koncercie w ramach Good Vibe Festival. Świetnie się bawiliśmy i nawet tańczyliśmy pod sceną. Pani Wiesia zabrała nas na basen bo było bardzo gorąco. Zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach do wody, siedzieliśmy w jakuzi i bawiliśmy się na dworze. Musimy jeszcze poćwiczyć pakowanie rzeczy na basen i sprawne przebieranie się i ubieranie po basenie. Byliśmy też na wycieczce w pałacu w Strzekęcinie, zwiedzaliśmy ogrody i piliśmy sok w restauracji. Paweł nawet się odważył i poszedł zapytać o historię tego zamku.

            W naszym mieszkaniu ciągle cos się zmienia, dostajemy nowe rzeczy. Ostatnio dostaliśmy nowe zasłony i trzeba było je wyprasować i powiesić. Codziennie sprzątamy po sobie w kuchni, myjemy naczynia, blaty i podłogę. Czyścimy łazienki i dbamy o porządek w naszych pokojach. Pamiętamy aby codziennie zakładać czyste ubrania, golić się i myć zęby.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt