Open menu

Pierwszy trening grupy AG

alt

W czasie pierwsze treningu uczyliśmy się „być samodzielni”. Przygotowywaliśmy wspólnie posiłki. Robiliśmy placki ziemniaczane, obieraliśmy i tarliśmy ziemniaki. Gotowaliśmy też różne zupy do których obieraliśmy warzywa. Na śniadanie robiliśmy sobie jajecznicę i mieszaliśmy jajka na patelni aby się nie przypaliła. Marcin – „nauczyłem się smażyć placki i naleśniki nigdy wcześniej tego nie robiłem”. Codziennie jedliśmy wspólne posiłki, nakrywaliśmy do stołu i sprzątaliśmy po jedzeniu. Mamy zmywarkę i już wiemy jak włożyć do niej naczynia, musimy się jeszcze nauczyć jak je ułożyć żeby wszystkie się zmieściły. Czasami też sami musieliśmy zmywać. Wtedy robiliśmy to w parach jedna osoba zmywała a druga wycierała. W domu też tak będziemy robić.

Sprzątaliśmy też „nasze mieszkanie”. Myliśmy i odkurzaliśmy podłogi, trzeba to robić codziennie, bo codziennie się brudzą. Czyściliśmy też łazienki i toaletę, jak w domu. Uczyliśmy się dbać o siebie, codziennie ubieraliśmy świeże ubrania, a brudne wkładaliśmy do pralki i praliśmy. Po praniu rozwieszaliśmy nasze ubrania na sznurkach, a jak wyschły nawet je prasowaliśmy. Raz nawet myliśmy klatkę schodową, od góry do samego dołu. Powlekaliśmy też pościel, ale to musimy jeszcze poćwiczyć.

Byliśmy raz na pizzy, każdy mógł sobie zamówić taką jaką chciał. Najfajniejsze były kręgle, nie możemy się doczekać kiedy znowu tam pójdziemy. Rafał – „wygrałem i cały czas o tym myślę, nawet w nocy mi się śniło. W ogóle wszystko mi tu wychodzi i bardzo się cieszę.” Byliśmy też w Filharmonii nagrywać spot reklamowy i nie możemy się doczekać kiedy zobaczymy się w telewizji.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt