W czerwcu mieszkańcy mieszkania treningowego MT1 aktywnie uczestniczyli zarówno w codziennych obowiązkach, jak i w różnorodnych formach spędzania czasu wolnego. Regularnie wykonywali prace porządkowe, dbając o czystość i porządek w mieszkaniach. Robili zakupy oraz uczyli się planowania wydatków poprzez sporządzanie list zakupów. Nadal największą trudność sprawia im właściwe planowanie budżetu oraz przeliczanie i wydawanie pieniędzy podczas zakupów.
Mieszkańcy doskonalili również umiejętności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, w tym prawidłową segregację prania oraz przygotowywanie prostych posiłków. Podczas gotowania ćwiczyli odmierzanie składników i korzystanie z przepisów, jednak czynności te wciąż wymagają wsparcia i utrwalania.
W czasie wolnym mieszkańcy wspólnie wybrali się do kina, korzystali z siłowni plenerowej oraz spędzali czas na świeżym powietrzu. Chętnie angażowali się także we wspólne przygotowywanie gofrów, rozwijając umiejętności kulinarne i współpracę w grupie. Wszystkie podejmowane działania sprzyjały rozwijaniu samodzielności, odpowiedzialności za wspólną przestrzeń oraz aktywnemu i wartościowemu spędzaniu czasu.
![]() |
Projekt „DECYZJA + DOŚWIADCZENIE = AUTONOMIA” realizowany w ramach Konkursu 1/2025 „Siła możliwości” jest finansowany ze środków PFRON. Umowa o zlecenie zadań w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
|
>>> powrót do strony głównej <<<
