Open menu

Szósty trening grupy BB

alt

W dniach 13.08.2019r. – 27.08.2019r. rozpoczął się kolejny trening w ramach projektu „Samodzielność moja przyszłość” w mieszkaniu przy ul. Budowniczych.

W tym czasie uczestnicy pod czujnym okiem trenera wykonywali codzienne czynności: sprzątanie pokoi, łazienek, dbali o czystość wykorzystywanych w kuchni. Samodzielnie segregowali odzież, obsługiwali pralkę. Większość czynności wynikało z inicjatywy uczestników, co świadczy o umiejętności podejmowania decyzji, oceny sytuacji w zakresie wykonywania czynności porządkowych. Mieszkańcy uczyli się także okazywać sobie wsparcie i udzielać pomocy tym, którzy miewają trudności wynikające z ograniczeń ruchowych. Dokonywali między sobą podziału obowiązków.

Nasz wspaniały ogród sensoryczny wymaga naszej opieki. Letnia, gorąca aura sprawia że uczestnicy musieli systematycznie podlewać rośliny i opiekować się ogrodem. Bardzo staraliśmy się o to by chwasty nie rozprzestrzeniały się po naszym ogrodzie

Wizyta w Cyrku Korona była bardzo miłym przeżyciem. Wszyscy świetnie się bawili i doskonalili umiejętności gry w kręgle.

Udana była też wizyta w Multikinie na filmie Mis Padington 2

Postanowiono wyprawić grill dla naszej grupy i zaprosić dodatkowo inną grupę, wspólna integracja i biesiadowanie i opowieści były dla nas domowników przeżyciem.

Udaliśmy się też do schroniska dla zwierząt w Białogardzie, gdzie pilnie pomagaliśmy, sprzątaliśmy i wyprowadzaliśmy psy.               

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt