Open menu

Siódmy trening grupy AG

alt

Kolejny raz wracamy do naszego mieszkania. Czas szybko leci, mamy już jesień. Odliczamy dni miedzy treningami, czekamy już na zimę i święta. Uczymy się „obsługi” kalendarza, odliczamy tygodnie, liczymy treningi i sprawdzamy kto, kiedy ma dyżur. Sprawdzamy też kto kiedy ma urodziny i imieniny, bo wiemy, że będzie to powód do świętowania.

            Dni upływają nam na doskonaleniu zdobytych umiejętności. Robimy zakupy, ważymy warzywa i owoce, wybieramy sery i wędliny. Zdarza się nam zobaczyć na sklepowej półce coś czego nie znamy, albo jeszcze nie jedliśmy. Wtedy to kupujemy i sprawdzamy jak smakuje. Dużo gotujemy, bo codziennie robimy obiad, kolacje i śniadanie. Ostatnio często robimy zapiekanki i tosty z serem. Pysznie smakują ciepłe tosty w chłodne wieczory. Piekliśmy też ciasta i robiliśmy gołąbki, ale do przygotowania takich potraw potrzebujemy jeszcze dużo pomocy.

            Oczywiście codziennie dbamy o czystość w mieszkaniu. Sprzątamy kuchnie po każdym posiłku, nastawiamy zmywarkę i zmywamy naczynia. Układamy w szafkach talerze i produkty spożywcze. Odkurzamy podłogi w całym mieszkaniu i zmywamy na mokro. Trzeba też pamiętać o wycieraniu kurzu, podlewaniu kwiatków i myciu luster. Codziennie sprzątamy też łazienki, myjemy prysznic i toaletę, wycieramy podłogę, a po wieczornym prysznicu, suszymy dywaniki które zachlapiemy.

            W czasie tego treningu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Braliśmy udział w Gali „Zachodniopomorski Lider NGO 2018”gdzie zdobyliśmy pierwszą nagrodę za Projekt „Samodzielność- Moja Przyszłość”. Bardzo się cieszyliśmy że wygraliśmy.

W weekendy zazwyczaj wychodzimy na różne atrakcje. W jednym tygodniu byliśmy w Kinie Kryterium na film pt. „7 Uczuć” w inny weekend byliśmy w Multikinie na filmie pt. „Serce nie sługa”, a później w pizzerii na pysznym obiedzie. Dla Marcina największą atrakcją było to, że mógł wrócić sam do mieszkania, bo zna już okolicę i bardzo chciałby poruszać się samodzielnie po mieście. Ćwiczy więc na krótkich dystansach i bardzo się z tego cieszy. Kolejnego dnia byliśmy w kręgielni gdzie doskonalimy swoje umiejętności. Przygotowujemy się do zawodów. Lubimy rywalizować i jak prawdziwi przyjaciele cieszymy się nawet z wygranej drużyny przeciwnej. W końcu to nasi koledzy. Odwiedziliśmy też Filharmonie Koszalińską gdzie wysłuchaliśmy koncertu symfonicznego. Przed wyjściem do teatru czy filharmonii zawsze elegancko się ubieramy, prasujemy koszule i czyścimy buty. Uczymy się jak należy się zachowywać w miejscach publicznych, co wypada, a co nie.

Wolne wieczory spędzamy w domu. Oglądamy nasze ulubione programy telewizyjne, rysujemy i przeglądamy czasopisma. Ostatnio uczyliśmy się grać w domino. Lubimy spędzać razem czas, w końcu mamy takich „fajnych kolegów”.

          

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt