Open menu

XIII Mistrzostwa Bowlingowe 22 listopada 2018 r.

alt  alt
 
INFORMACJA O XIII MISTRZOSTWACH BOWLINGOWYCH
W DNIU 22 LISTOPADA 2018 ROKU
 
 
 
Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie organizuje XI
II Mistrzostwa Bowlingowe dla osób
z niepełnosprawnością intelektualną.
 
Mistrzostwa odbędą się w dniu 22 listopada 2018 roku w Centrum Rozrywki MK Bowling w Koszalinie (Galeria Kosmos). Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.
 
Niewiele jest dyscyplin sportowych, w których osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą brać aktywny i rzeczywisty udział. Jest jednak dyscyplina sportowa, w której się odnajdują i czerpią satysfakcję – jest nią bowling. Niewątpliwym walorem tej dyscypliny jest możliwość traktowania tego sportu jako dobrej zabawy towarzyskiej z przyjacielskim współzawodnictwem bawiących się i grających drużyn.
 
Mistrzostwa mają na celu upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych i wzmacnianie poczucia ich wartości poprzez pokonywanie swoich słabości i ograniczeń, integrację społeczną poprzez zacieranie barier dostępu do życia społecznego, podnoszenie sprawności fizycznej i nawiązywanie koleżeńskich kontaktów.

Mistrzostwa Bowlingowe mają charakter cykliczny i wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez naszą placówkę i adresowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną.
 
W tym roku, jak i w latach poprzednich udział w Mistrzostwach weźmie około 80 osób, które będą reprezentowały zaprzyjaźnione placówki z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Koszalina, Sławna, Szczecinka, Białogardu, Kołobrzegu, Słupska, Rąbina, ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy PSONI Koło w Koszalinie, Zespołu Szkół nr 12 w Koszalinie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Warnina.
 
 
 
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej imprezie. Pragniemy, aby impreza ta pomogła kształtować właściwe postawy społeczne poprzez przeciwdziałanie negatywnym stereotypom osób niepełnosprawnych intelektualnie
w społeczeństwie.