Zajęcia zdalne 14-20.01.2021 Pracownia Rękodzieła

Witam i zapraszam do zajęć:


 

Zajęcia na czwartek


W dniu dzisiejszym zapraszam Ciebie  na seans filmowy

  1. „ Potęga natury z muzyką relaksacyjną wielu zakątków Ziemi”.

Muzyka Relaksacyjna - CUDA ZIEMI - bez opłat ZAiKS - www.solitudes.pl - YouTube


Zadanie na piątek


Cztery pomysły na zabawę sensoryczną, które mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów  i poszerzać świat ich  doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych materiałów , można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdują się w każdym domu, np.:

  • Zabawy z piaskiem najważniejszym narzędziem w czasie tej zabawy są ważne nasze ręce. To one przesypują, ugniatają i przesiewają piasek. Gotowe budowle można ozdobić kamykami, muszelkami, listkami. Żeby babki się udawały będzie potrzebny piasek kinetyczny. Jest zawsze wilgotny i świetnie się klei. Można  kupić go w sklepie lub zrobić samemu, to tylko dwa składniki!

Piasek kinetyczny:

- mąka kukurydziana ( tyle ile potrzebujesz piasku),

- olej spożywczy,

- barwnik spożywczy ( opcjonalnie).

Do mąki stopniowo dodajemy olej. Mieszamy do uzyskania odpowiedniej konsystencji.


  • Poszukiwanie skarbów w pudle rozmaitości pudło rozmaitości to prawdziwa uczta dla zmysłów. Do środka wkładamy przeróżne materiały, mogą to być ścinki kolorowych tkanin, wstążki, piórka, kawałki folii bąbelkowej, sztuczne futerko, filcowe kulki. W pudełku chowamy niewielkich rozmiarów skarby, na przykład gumowe figurki. Zdaniem jest odnalezienie ich.
  • Ścieżka sensoryczna to zabawa dla bosych stóp. Na podłodze przygotowujemy trasę składającą się z powierzchni o różnych właściwościach. Mogą to być kawałki tkaniny – wełna, jedwab, futerko, płótno, papiery – ścinki gazet, grubszy karton, bibuła, tacki wypełnione cienką warstwą kaszy albo ryżu. Spacerowanie taką ścieżką rozwija nie tylko zmysł.

Dzięki kolorom stymulowany też jest wzrok, a wydające różne dźwięki faktury pobudzają słuch.

Kolorowe woreczki  każdy może zostać czarodziejem, a przy okazji przekonać się, jak powstają barwy. Do zabawy potrzebny będzie kilka plastikowych woreczków z zamknięciem strunowym i farby w kolorach podstawowych: żółtym, niebieskim, i czerwonym. Do każdego woreczka wlewamy po odrobinie farby w dwóch kolorach w taki sposób, żeby kleksy znajdowały w przeciwległych rogach i szczelnie zamykamy. Ugniatając woreczek mieszamy barwy, gdzie na naszych oczach dzieją się prawdziwe czary.  Zabawa pokazuje związki przyczynowo  -  skutkowe, a przy okazji pozwala ćwiczyć mięśnie dłoni i koordynację ręka – oko.


Zadanie na poniedziałek


W dniu dzisiejszym zapraszam Ciebie  na seans filmowy pt. „Wielka rafa koralowa”


WIELKA RAFA KORALOWA - cały film - YouTube


Zadanie na wtorek


Gramy w emocje z kostką do gry

Bardzo prosta gra, do której potrzebujemy jedynie….kostki do gry :). Przygotowałam dla Was dwie wersje. Pierwsza dotyczy tylko złości, druga różnych emocji. Ale równie dobrze można „umieścić na kostce wszystko, co tylko chcecie :): wymieniać, zamieniać, w zależności od potrzeb. Rzucacie i gracie.


POBIERZ I WYDRUKUJ!

>>>Praca w formie pliku PDF do pobrania<<<

POBIERZ I WYDRUKUJ!

>>>Praca w formie pliku PDF do pobrania<<<


Zajęcia na środę


Aromaterapia - zabawa w doświadczenie różnych zapachów, która stymuluje zmysł węchu.


Zadaniem do wykonania  jest przesypanie do różnych pojemników przypraw: tymianek, natka pietruszki, rozmaryn, bazylia, papryka, goździk, oregano, cynamon, czosnek, majeranek, pieprz, koperek, a następnie odgadnięcie, która to przyprawa poprzez przyklejenie  ilustracji  do odpowiednich pojemników.


POBIERZ I WYDRUKUJ!

>>>Praca w formie pliku PDF do pobrania<<<


>>>powrót do menu praca zdalna<<<