Serdecznie dziękujemy Fundacji PKO Bank Polski 2023

Powoli dobiega końca cykl zajęć wspomagających dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualna realizowany w naszym Ośrodku dzięki wsparciu darczyńcy – Fundacji PKO Bank Polski.
Celem projektu było zwiększenie samodzielności, aktywności społecznej i samowystarczalności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, a także poprzez profesjonalne zajęcia, przygotowywanie ich do jak najbardziej samodzielnego życia i samostanowienia.
W ramach projektu wsparliśmy specjalistycznymi zajęciami ok. 100 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.


Podczas realizacji projektu odbywały się:

  • cykliczne zajęcia alpakoterapeutyczne z alpakami: Pączusiem i Greyem,
  • cykliczne zajęcia dogoterapeutyczne z Coco,
  • warsztaty psychologiczne dla naszych w wychowanków pt. „Dojrzewam – jak zaprzyjaźnić się z tym co zmienia się we mnie?”
  • warsztaty psychologiczne dla specjalistów pracjących z naszymi wychowankami pt. „Wsparcie psychologiczne w procesie dojrzewania jako odpowiedź na potrzeby osoby z NI. Jak najbliższe otoczenie osoby z NI może wspierać ją w procesie zrozumienia swojego dojrzewania”
  • uwielbiane przez naszych najmłodszych wychowanków zajęcia ruchowe z magicznym dywanem
  • wzbogacenie realizowaną w ośrodku terapię bazalną poprzez wykorzystanie zakupionego sprzęty tj. kolumny wodnej, światłowodów, huśtawki trójkątnej i maty podłogowej.

Serdecznie dziękujemy Fundacji PKO Bank Polski za przekazanie darowizny na tak potrzebne dla naszych wychowanków działania.


Polecamy:

KLIKNIJ NA BANER I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

>>>powrót do aktualności 2023<<<