Trening marcowy

alt

Dnia 16.03.2019 r. rozpoczęła się kolejna edycja projektu „Samodzielność –moja przyszłość”, realizowana w mieszkaniu wspomaganym. My- grupa pięciu uczestników rozpoczęliśmy naszą wielką przygodę, która będzie trwała 11miesięcy. Mamy zamiar przez ten czas doskonalić nasze umiejętności jakie nabyliśmy w mieszkaniach treningowych oraz wzbogacać się o nowe doświadczenia.

Pierwsze dwa tygodnie wspólnego mieszkania upłynęły nam bardzo szybko, pracowicie i intensywnie. Musieliśmy przecież na dobre rozpakować się, ulokować i urządzić swoje pokoje oraz wspólnie z trenerami ustalić pewne zasady funkcjonowania w naszym „nowym” domu. Ponad to codziennie staramy się wypełniać nasze obowiązki- sprzątamy, gotujemy, chodzimy na zakupy do pobliskiego marketu. Wśród warsztatu kulinarnego królowała m.in. sałatka jarzynowa ,sałatka grecka czy też nasze ulubione kotlety schabowe. Oprócz przygotowywania śniadań, obiadów i kolacji ,bardzo lubimy przygotowywać desery. Wśród naszych ulubionych deserów znalazł się murzynek, galaretka owocowa oraz koktajle owocowo -warzywne. Oprócz wypełniania wspólnie naszych obowiązków znajdujemy również czas na przyjemności. Z dużą starannością planujemy nasz czas wolny oraz budżet na niego przeznaczony. Mieliśmy okazje być na meczu koszykówki i kibicować zespołowi AZS Koszalin oraz uczestniczyć w niezwykłym widowisku jakim był Moscow City Ballet. Ponad to odwiedziliśmy restauracje „Piwnica pod Gryfami”, gdzie mogliśmy zdecydować i wybrać dla siebie pyszne danie z kary menu.

Mamy ogromną nadzieję, że tak jak wykorzystaliśmy pierwsze dwa tygodnie naszego pobytu w mieszkaniu wspomaganym, tak też wykorzystamy kolejne dni, tygodnie i miesiące a my będziemy bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt