Dziewiąty trening grupy BG

alt

W czasie ostatniego trening rozpoczęliśmy wolontariat. Wspólnie wybraliśmy, gdzie chcemy go realizować i wybór padł na naszą najbliższa okolicę. Postanowiliśmy posprzątać z liści i śmieci teren wokół naszego domu. Wykorzystując słoneczną i ciepłą sobotę zabraliśmy się do pracy. Pracy było dużo, ale świetne sobie poradziliśmy.

                Korzystając z ciepłych, wolnych dni, chętnie wychodziliśmy na spacery po mieście i parku. W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na kawę i ciasto do pobliskiej kawiarni. Każdy sam zamawiał dla siebie swój ulubiony deser. Wychodziliśmy również do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej na koncercie pieśni patriotycznych. Zwiedziliśmy również wystawę fotografii „Świat to my”, gdzie mogliśmy zobaczyć zdjęcia z dalekiej Afryki. Jedliśmy również obiad na mieście, co bardzo lubimy bo tego dnia nie musimy gotować ani zmywać. Pani pomaga nam przeczytać menu i wybrać jeśli nie wiemy co zamówić. Uczymy się zachowania i zwyczajów panujących w takich lokalach.

                W domu szykujemy się już na zimę i świąt. Zaczęliśmy od mycia okien i zawieszania na nich zimowych ozdób. Zrobiliśmy też „świąteczne” zakupy na pierniki, które będziemy piekli. Oczywiście dbamy o naszą przestrzeń, porządkując i dbając o nasze mieszkanie. Doskonalimy nasze umiejętności kulinarne oraz uczymy się gotować nowe potrawy. Smażyliśmy naleśniki, ucząc się odmierzać odpowiednią ilość ciasta i smażyć placki. Mieszaliśmy warzywa na sałatkę i robiliśmy zapiekanki i tosty z serem, które coraz sprawniej przygotowujemy. Na następnym treningu będziemy piec świąteczne ciasteczka, czego już się nie możemy doczekać.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt