Open menu

Pierwszy trening grupy BG

alt

Rozpoczęła się nasza nowa przygoda na mieszkaniu treningowym. Mamy nową grupę i nowe panie, dlatego wszyscy się poznajemy, ustalamy zasady i reguły wspólnego życia. Teraz na Grunwaldzkiej mieszka Ania, Aneta i Aleksandra; oraz Paweł Adrian i Piotr.

Na początku zapoznaliśmy się z mieszkaniem i najbliższą okolicą, bo niektórzy są tu pierwszy raz. Rozpakowaliśmy swoje rzeczy, ubrania poukładaliśmy w szafach a na półkach stanęły nasze książki, kredki, płyty, ramki ze zdjęciami. Zrobiło się tak po domowemu. Poznajemy też siebie, kto co lubi, kto co potrafi i z kim będziemy się dobrze czuć. Mieliśmy też warsztaty z panią Ewą które pomogły nam poczuć się lepiej w nowej grupie.

Oczywiście od samego początku nie próżnujemy. Aktywnie spędzamy każdy dzień. Codziennie gotujemy obiady, przygotowujemy śniadania i kolacje. Uczymy się obsługiwać sprzęty w mieszkaniu, włączać zmywarkę czy nastawiać pralkę. Odkurzamy, myjemy podłogi, naczynia, wycieramy kurze i blaty. Dbamy również o swoją higienę i estetyczny wygląd. Codziennie robimy też zakupy w naszym „osiedlowym sklepie”, uczymy się co do czego służy i czego będziemy potrzebować do ugotowania naszych ulubionych potraw.

Zaczęliśmy naukę sprawnego poruszania się po mieście. Będziemy chodzić w różne ciekawe miejsca i na wycieczki , dlatego musimy umieć trafić do domu i się odnaleźć. Nasze atrakcje zaczęliśmy od wyjścia na kręgle i spaceru po mieście. Widzieliśmy rajd samochodowy „Monte Karlino” , cóż to były za emocje. Następnym razem poszliśmy do teatru na spektakl pt „Gąska” i na pyszną pizzę. Wiedzieć jak zamówić jedzenie i jak się zachować w restauracji jest bardzo ważne. Odwiedziliśmy też lodziarnię i zamawialiśmy pyszne desery. W sobotę jak była piękna słoneczna pogoda pojechaliśmy na spacer do Mielna, a później na pyszne gofry. Jeździliśmy też autobusem, kupowaliśmy bilety i sprawdzaliśmy rozkład jazdy.

Jeszcze dużo przed nami, ale staramy się jak możemy, bo bardzo nam zależy.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt