Trzeci trening grupy BG

alt

Tu grupa BG z ul. Grunwaldzkiej. Za nami już trzeci trening. Dużo więcej potrafimy zrobić. Coraz bardziej angażujemy się w czynności dnia codziennego. Już nie podchodzimy z lękiem do domowych zadań, takich jak: odkurzanie, wycieranie podłogi mopem, obsługa zmywarki, które kiedyś wydawały nam się za trudne.

 

Nabieramy odwagi, trenerzy powtarzają nam „do odważnych świat należy”. Dają nam wiarę, siłę, nadzieję dzięki nim ćwiczymy i nie poddajemy się. Wszyscy wiemy, że jesteśmy tu po to by obserwować, próbować, doskonalić. Zdajemy sobie sprawę, że mieszkanie treningowe to nie miejsce dla leniuchów. Każdy z nas pracuje. Jeden dopiero uczy się wycierać podłogę, drugi potrafi już nawet sam wstawić pralkę. Nawet najbardziej nieśmiali z nas przełamują bariery. Cieszy nas to ogromnie i dodaje skrzydeł. Kiedyś nie potrafiliśmy wielu rzeczy zrobić samodzielnie.

 

Podczas minionego treningu wybraliśmy się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na sztukę pt. „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”. Byliśmy zachwyceni. Oczywiście był też czas na czynny wypoczynek. Pod okiem trenera uczyliśmy się grać w squasha oraz – nie uwierzycie: strzelać z pistoletu. Ale nie bójcie się. Kulki były piankowe (nerfy). Zabawa była przednia.

 

Podczas tego treningu korzystaliśmy z pięknej pogody i dużo spacerowaliśmy. Utrwalaliśmy trasę z mieszkania do pracy, czyli do warsztatów (autobusem i pieszo).

 

To już trzeci trening. Wiele potrafimy zrobić. Nakrywamy do stołu, przyrządzamy posiłki, sprzątamy. Powiemy wam w sekrecie, że rodzice i opiekunowie już widzą różnice w naszych umiejętnościach. Ciekawe co będzie dalej? Trzymajcie za nas kciuki.

 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt