Pierwszy trening grupy BG

alt

                Nasz pierwszy trening minął szybko i pracowicie. Dużo się nauczyliśmy i widzimy ile czasu zajmuje naszym rodzicom przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, pranie, sprzątanie i planowanie wydatków i czasu wolnego. Wszystkie czynności dnia codziennego wykonywaliśmy samodzielnie (no prawie), pod bacznym okiem trenerów.

Służyli radą, wsparciem i byli bardzo cierpliwi. Czasem zbił się kubek lub rozlało mleko ale przecież człowiek uczy się na błędach przez całe życie. Bywało, że mieliśmy ochotę oglądać telewizję, jednak trzeba było jeszcze poodkurzać lub umyć podłogę. Oj, te nasze mamy, kiedy one znajdują czas, mając cały dom na głowie?

Teraz już wiemy jak długo wyrasta ciasto drożdżowe, w jaki sposób formuje i piecze się bułeczki. Znamy kilka sposobów na przygotowanie obiadu oraz deseru. Uwielbiamy pichcić i tworzyć nowe potrawy. Poznajemy smaki produktów, których wcześniej nie próbowaliśmy.

Podczas treningu przyszła kolej na rozrywkę. Całą grupą wybraliśmy się do kina, teatru, „Parku Wodnego” oraz na kręgle. Bardzo lubimy nasze wspólne wyjścia. Ćwiczymy przemieszczanie się po mieście autobusami wg rozkładu jazdy.    

W ramach wolontariatu wybraliśmy się do Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej - S.O.S Wioski Dziecięce. Na miejscu przygotowaliśmy posiłek dla mieszkańców. Zaprezentowaliśmy technikę „decoupage”. Wspólnie z grupą młodzieży ze wspólnoty, udekorowaliśmy butelki, które posłużyły do ozdoby w naszych mieszkaniach treningowych. Podczas pracowitego spotkania nawiązały się przyjaźnie.

DO ZOBACZENIA na kolejnym treningu.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt