Trzeci trening Grupy BG

alt

Znowu się spotkaliśmy, nie mogliśmy się już doczekać!

 

Co ciekawego tym razem będziemy robić i jak spędzać wspólnie czas, ustaliliśmy na początku z trenerami. Zaczęliśmy od kulturalnego wyjścia do kina. Spektakl Wolta, podobał się, chociaż dla niektórych było w nim za dużo sensacji i zasłaniali oczy, żeby nie widzieć potyczek przestępców. W sobotę wyjechaliśmy na całe popołudnie do Mielna, żeby naocznie przekonać się o ilości turystów w tym miejscu. Atrakcją była jazda nowoczesnym pociągiem bez przedziałów, bardzo wygodna, bo szybka i bez stania w korkach. Najpierw spacerowaliśmy po promenadzie i odwiedziliśmy ośrodek Unitral, z nowoczesną bazą SPA. Potem zeszliśmy na plażę i przekonaliśmy się, że woda wcale nie była zimna. Siedzieliśmy na piasku, nad samą wodą a Kamil nawet próbował się zdrzemnąć. Na głównym deptaku w Mielnie, trwał festiwal Zumby, w którym na krótko wzięliśmy udział. Ostatniego dnia treningu wybraliśmy się na Kręgle, gdzie mogliśmy doskonalić rzut kulą. Rywalizacja sprawiła nam dużo radości .

 

W czasie tego treningu nauczyliśmy sie przyrządzać nowe potrawy i krojenie dużym nożem idzie nam coraz lepiej. A krojenia było całkiem sporo, szczególnie tego dnia, kiedy robiliśmy leczo i trzeba było posiekać paprykę, pomidory, cebulę i kiełbasę.Nowe wypieki z tego miesiąca to zdrowe ciasteczka z ziarenkami z mąki ryżowej i rogaliki, które bardzo szybko się zjadły, że aż zapomnieliśmy o tym. Wspólnie z panią Beatą upiekliśmy drożdżowe ciasto z truskawkami. Kasia całkiem sprawnie i szybko szypułkowała kilogram truskawek. Pierwszy raz samodzielnie robiliśmy naleśniki. Nalewanie ciasta i odwracanie placka na drugą stronę, wymaga jeszcze trochę treningu. Wspólnie zrobiliśmy kolka sałatek, które urozmaicały wieczorne posiłki.

 

W sprzątaniu i wieszaniu prania jesteśmy coraz lepsi. W czasie wolnym graliśmy w gry towarzyskie, ale Paweł preferował grę komputerową, którą przyniósł mu Kamil. Słuchaliśmy muzyki i dużo rozmawialiśmy dzieląc się ze sobą odczuciami i przemyśleniami, by lepiej się poznać. Relacje w grupie to bardzo ważna kwestia naszych spotkań. Wszyscy bardzo troszczymy się o dobrą atmosferę w grupie, dbamy o dobry humor i pozytywne nastawienie do siebie nawzajem. Nawiązują się nowe przyjaźnie. To ważne żebyśmy dobrze czuli się w swoim towarzystwie.

 

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym,  Numer wniosku: RPZP.07.06.00-32-K005/16

alt